X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska chemikami stoi

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 16:13
Polscy chemicy odnieśli sukces w Olimpiadzie Chemicznej w Ankarze. Nie po raz pierwszy nasi młodzi naukowcy udowadniają, że tkwi w nich duży potencjał.
Audio

Cztery medale, dwa srebrne i dwa brązowe, zdobyli polscy uczniowie podczas XLIII Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej (IChO), która odbywała się w Ankarze. W chemicznych zmaganiach wzięło udział 271 uczestników z 69 państw z wszystkich kontynentów.

Srebrne medale trafiły do: Marii Budnik z Gimnazjum i Liceum Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Pawła Włodarczyka z Liceum Ogólnokształcącego "Filomata" w Gliwicach.

Dwa brązowe medale wywalczyli: Szymon Rzeźwicki z V LO im. A. Witkowskiego z Krakowa i Michał Ociepa z I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Uczniowie podczas zawodów musieli wykonywać doświadczenia laboratoryjne i rozwiązywać zadania teoretyczne. Goście audycji "Naukowy Wieczór z Jedynką" prof. Marek Orlik z Uniwersytetu Warszawskiego i Jerzy Szydłowski, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Chemicznej, docenili wiedzę i umiejętności młodych chemików. Przyznali, że nie są pewni, czy sami poradziliby sobie z zadaniami, gdyż do ich rozwiązania potrzebna jest wiedza z w wielu obszarów wiedzy chemicznej. Naukowiec zaś, wraz z latami, specjalizuje się w danym fragmencie interesującej go dziedziny wiedzy, co powoduje, że zaniedbuje inne działy.

Pozostałe dni uczestnicy Olimpiady spędzili na wycieczkach, a międzynarodowe jury na tłumaczeniu zadań z angielskiego na język ojczysty zawodników oraz na ocenie rozwiązanych przez nich zadań.

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna jest organizowana corocznie od 1968 roku. Po raz pierwszy zawody odbyły się w Pradze z inicjatywy Czechosłowacji, Polski i Węgier. Olimpiada trzykrotnie odbyła się w naszym kraju: w 1969 w Katowicach, w 1978 w Toruniu i w 1991 r. w Łodzi.

Audycję prowadziła Dorota Truszczak.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz się języka razem z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:47
Rodzice powinni umieć odpowiednio zmotywować i zachęcić swoje pociechy do nauki języka, a nie tylko płacić za dodatkowe godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz ochotę na eksperyment?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 07:00
Akademia Młodych Biologów "Lykeion" czeka na zdolną młodzież, która chce czegoś więcej niż tylko zdobywać wiedzę z książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacyjne zadania polskiej prezydencji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 14:00
Przewodnictwo w Unii Europejskiej to także zadania dla polskiej nauki. Program Unii zakłada, że w Europie 2020 roku będzie co najmniej 40 proc. ludzi w wieku od 30 do 34 lat z wyższym wykształceniem.
rozwiń zwiń