X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRL według Romana Malinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 09:00
Kolejnym bohaterem cyklu "Świadkowie historii" autorstwa Doroty Truszczak i Andrzeja Sowy będzie Roman Malinowski - doktor nauk ekonomicznych, działacz ruchu ludowego, prezes Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, marszałek Sejmu, wicepremier, bliski współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego.
Audio

W niedzielę 18  grudnia 2011 roku  o godz. 12.50 radiowa Jedynka rozpocznie nadawanie wspomnień polityka w ramach cyklu "Świadkowie historii".

Roman Malinowski (rocznik 1935) to człowiek, który w sposób spektakularny przyczynił się do zmiany ustroju w Polsce. Najtrafniej ocenił postawę polityka członek PSL Władysław Bartoszewski, stwierdzając: "Roman Malinowski, na czele (...) nie w pełni autentycznego w sensie swobód wewnętrznych Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, znalazł uczciwą drogę, żeby poprzeć ruch solidarnościowy, poprzeć komitety obywatelskie i usuwerennić Polskę, ku zgrozie czerwonych".

Michaił Gorbaczow, w 1989 roku sekretarz generalny Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, pytał zdziwiony Mieczysława Rakowskiego: "Czto słuczyłos s Malinowskim?".

Rok 1989 był na pewno rokiem Romana Malinowskiego. Odegrał on historyczną rolę w demontażu systemu komunistycznego. Razem z przewodniczącym Stronnictwa Demokratycznego Jerzym Jóźwiakiem i szefem Solidarności Lechem Wałesą doprowadził do stworzenia koalicji w Sejmie kontraktowym. Fotografia prezentująca tych trzech polityków zapowiadała nowe czasy w Polsce.

"Świadkowie historii" to cykl 7-minutowych audycji, nadawany codziennie o godz. 12.50 w Programie Pierwszym Polskiego Radia. To spotkania z czasami PRL-u, który, co prawda, przeszedł już do historii, ale zarazem jest obecny w naszym życiu: żyją przecież jeszcze miliony ludzi, którzy zostali ukształtowani w tamtej epoce. W audycjach występują ważni uczestnicy wydarzeń: zarówno ci, którzy współtworzyli system komunistyczny, jak i ci, którzy się od niego dystansowali, a kiedy było to już możliwe, przystępowali do opozycji. Dotychczas słuchacze Jedynki mogli wysłuchać wspomnień Józefa Tejchmy, Wiesława Chrzanowskiego, Jana Olszewskiego, Kardynała Józefa Glempa, Stanisława Cioska oraz Józefy Hennelowej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mały PRL": Udało im się cofnąć czas?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 16:30
Jak było 30 lat temu, gdy nie było „wszechmogących kremów”, play station, kawy latte i kablówki? Izabela Meyza, jej mąż Witold Szabłowski i córka Marianna chcieli to sprawdzić i przenieśli się w czasie… w głęboki PRL.
rozwiń zwiń