X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiemy jak pomóc młodym naukowcom

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 11:03
Rok temu w Krakowie, rozpoczęło działalność Narodowe Centrum Nauki, instytucja, która finansuje projekty z zakresu badań podstawowych.
Audio
Wiemy jak pomóc młodym naukowcom
Foto: Glow Images/East News

Narodowe Centrum Nauki jest agencją wykonawczą powołaną do wspierania działalności naukowej w zakresie badań podstawowych, czyli prac eksperymentalnych lub teoretycznych podejmowanych przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na praktyczne zastosowania ani użytkowanie.

Centrum powstało w ramach reformy nauki, której jednym z podstawowych założeń była decentralizacja systemu finansowania badań.

Prof. Andrzej Jajszczyk, dyrektor Narodowego Centrum Nauki i prof. Michał Karoński - przewodniczący Rady NCN opowiadali w radiowej Jedynce o tym, co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, jakie środki przekazano polskim naukowcom i na jakie projektyczy. Goście "Wieczoru odkrywców" zastanawiali się też nad tym, czy młodzi naukowcy mają szanse na realizację swoich planów.

W audycji wzięła także udział laureatka programu Preludium, przeznaczonego dla  młodych badaczy, którzy nie posiadają jeszcze stopnia doktora - inżynier Agnieszka Kwiek z Politechniki Warszawskiej. Pracuje ona nad nową koncepcją sterowania samolotem.

Audycję prowadził Krzysztof Michalski.

(pp)

Zobacz więcej na temat: edukacja Kraków NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ze stwardnieniem rozsianym można normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 08:00
SM - przewlekła, postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dotyka młodych i dorosłych. Częściej kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucz się języka razem z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:47
Rodzice powinni umieć odpowiednio zmotywować i zachęcić swoje pociechy do nauki języka, a nie tylko płacić za dodatkowe godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A może wskoczymy na latający dywan?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 15:14
Zwiedzający przyznają, ciężko zaproponować przedstawicielom Centrum Nauki Kopernik jakiś nowy eksponat. Tam jest wszystko!
rozwiń zwiń