X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio Wolna Europa wg Nowaka-Jeziorańskiego i Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 00:00
Z okazji 60-lecia powstania Rozgłośni Polskiej RWE w "Wieczorze naukowym" przypomnieliśmy fragmenty audycji, której gośćmi byli Jan Nowak-Jeziorański i prof. Władysław Bartoszewski.
Audio
  • Jan Nowak-Jeziorański i Władysław Bartoszewski wspominają Radio Wolna Europa
Logo RWE
Logo RWE

W 2002 roku z okazji 50. rocznicy wyemitowania pierwszej audycji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa z Monachium, w radiowym studiu spotkali się dwaj przyjaciele i współpracownicy: wieloletni dyrektor Rozgłośni (do 1976 roku) Jan Nowak Jeziorański i prof. Władysław Bartoszewski - polityk, historyk, opozycjonista, od 1963 roku współpracownik RWE z Polski, autor opracowań nt. sytuacji w kraju, przemycanych do Monachium.

10 lat później przypomnimy fragmenty tego historycznego spotkania dwóch przyjaciół i współpracowników, którzy opowiedzą o początkach rozgłośni i roli, jaką odegrali w jej historii.

Posłuchaj archiwalnych dźwięków zgromadzonych w serwisie specjalnym Polskiego Radia wolnaeuropa.polskieradio.pl

20 tysięcy archiwalnych dźwięków, składających się na nasz serwis specjalny, obrazuje sytuację w Polsce i na świecie - od uruchomienia Rozgłośni Polskiej RWE 3 maja 1952 roku, aż do zakończenia działalności w połowie lat 90. W sumie pół miliona minut nagrań archiwalnych. To dźwiękowy dokument najważniejszych, często dramatycznych wydarzeń w Polsce – stalinizm, ucieczka pułkownika Światło, aresztowanie prymasa Wyszyńskiego, robotniczy bunt 1970, studencka rewolta 1968, masakra robotników na Wybrzeżu 1970, wybór Papieża, Solidarność, stan wojenny -  wreszcie obrady Okrągłego Stołu.

Audycję przygotowała Dorota Truszczak.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Miałem dziwny sen"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2010 18:15
Mija 5. rocznica śmierci Jana Nowaka Jeziorańskiego, kuriera z Warszawy, współtwórcy Radia Wolna Europa. Przypomnimy nagrania archiwalne z czasu powstawania RWE, z wręczenia nagrody polskiego Pen-Clubu i refleksje J. Nowaka Jeziorańskiego o Polskim Radiu. O wieloletniej przyjaźni z Kurierem z Warszawy opowie m.in. Wł. Bartoszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe życie Radia Wolna Europa

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 19:27
W związku z 60. rocznicą rozpoczęcia nadawania audycji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa z Monachium Polskie Radio uruchomiło serwis specjalny wolnaeuropa.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolność w radiowym eterze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 23:00
- Rozgłośnia Polska Radio Wolna Europa było powiewem nadziei zza żelaznej kurtyny - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Mietkowski, współpracownik RWE, BBC i paryskiej "Kultury", Dyrektor i Redaktor Naczelny Portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń