Zakończył się 16 Piknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 15:49
Zła pogoda nie wystraszyła miłośników nauki, którzy tłumnie przybyli na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem pikniku była energia. I rzeczywiście energia rozgrzewała uczestników.
Audio
  • Energia - hasło 16 Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Piknik Naukowy 2012
Piknik Naukowy 2012Foto: Robert Gardziński

Setki ekperymentów, pokazów, prezentacji czekały na gości Pikniku Naukowego. Dziesiątki tysięcy osób przybyły do parku Rydza Śmigłego w Warszawie, żeby świętować naukę. Bawili się głównie młodzi ludzie, którzy często na codzień w szkołach wcale nie garną się do nauki.

Nauka na Pikniku jest bowiem nieco inna niż w szkole. Mniej teorii, uczenia się na pamięć za to eksperymkenty pokazujące, jak nauka tłumaczy i opisuje otaczający nas świat. W audycji Artura Wolskiego Naukowy Zawrót Głowy w Jedynce uczestnicy Pikniku opowiadali, że nauka na Pikniku to świetna zabawa, która naprawdę uczy. Dzięki Piknikowi na techniczne uczelnie pójdzie więcej maturzystów - mówi gość Artura Wolskiego dr Witold Wiśniowski dyrektor Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

A tego właśnie potrzebuje społeczeństwo oparte na wiedzy.

AS

Czytaj także

"Pociąga nas energia" - uczestnicy XVI Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 18:30
Ten dzień zdecydowanie upłynął pod hasłem XVI Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jak co roku udowodniliśmy, że można świetnie bawić się nauką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotknęliśmy dźwięku! Drukowaliśmy Piłsudskiego i Paderewskiego!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 19:50
Na Pikniku Naukowym Portal polskieradio.pl eksperymentował z falami dźwiękowymi. Pokazaliśmy m.in. jak wygląda głos marszałka Piłsudskiego, wydrukowany w 3D. Przybyli Państwo tłumnie, za co dziękujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: XVI Piknik Naukowy za nami

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 20:31
Odwiedzający Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik mieli okazję obejrzeć, a nawet przeprowadzić, ponad tysiąc eksperymentów związanych z energią.
rozwiń zwiń