X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio cyfrowe - zalety i wady

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 09:51
Radio cyfrowe puka do naszych drzwi. Ale w przeciwieństwie do telewizji cyfrowej o radiu cyfrowym mówi się mało. I czy w dobie powszechnego internetu radio cyfrowe ma jeszcze sens?
Audio
Radio cyfrowe
Radio cyfroweFoto: Wikipedia CC/Yisris

O cyfrowej radiofonii mówi się już od kilkunastu lat, ale jakoś to radio nie może się przebić. W Niemczech i Wielkiej Brytanii takie radio zyskało nawet sporą popularność, ale w Polsce jest ono w powijakach.

Choć technologia analogowa ma swoje wady, których nie da się przezwyciężyć. Przede wszystkim jest to jakość dźwięku. Są problemy z zanikaniem sygnału podczas ruchu, a także analogowa radiofonia jest podatna na zakłócenia. Jednak główną wadą jest to, że wyczerpują się częstotliwości. Czego najlepszym przykładem jest Polskie Radio, którego programy 2 i 4 nie mają pełnego pokrycia w całej Polsce. W technologii cyfrowej w tym samym paśmie można zmieścić o wiele więcej programów.

Ale radio cyfrowe też nie jest pozbawione wad. Szczegóły w nagraniu audycji.

O radiofonii cyfrowej, jej wadach i zaletach mówią  w radiowej Jedynce ("Wieczór odkrywców") inż. Paweł Mathia - przewodniczący Polskiego Forum Radiofonii Cyfrowej oraz inż. Mirosław Ostrowski - dyrektor techniczny Polskiego Radia Wrocław, prowadzący od kilku lat eksperymenty z DAB-em Plus.

Rozmawiał Krzysztof Michalski.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak w drogę, to tylko z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2010 09:12
Podróż samochodem będzie bezpieczniejsza. Kierowca na bieżąco będzie mógł słuchać komunikatów drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał konkursu "Zrób sobie radio"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 23:05
Konkurs jest związanym z 16. Piknikiem Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik , którego hasłem jest "Energia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w radiofonii!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 11:45
Przyszłością dla stacji radiowych jest cyfrowe nadawanie czyli DAB. Dzięki niemu poprawi się jakość odbioru oraz zwiększy się też liczbę dostępnych stacji.
rozwiń zwiń