Jak pokonać raka?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 23:55
Już dziś co czwarta śmierć mieszkańca naszego globu spowodowana jest właśnie rakiem. A lekarze ostrzegają, że w najbliższych latach ponad 40 % ludzkości będzie chorowało na jakiś rodzaj nowotworu.
Audio
Jak pokonać raka?
Foto: Glow Images/East News

Złe są także prognozy dla naszego kraju. Za 10 lat w Polsce zapadać na nowotwory ma rocznie ponad 150 tysięcy osób. Czy można odwrócić te złe tendencje?
Na początku lipca podpisano w Warszawie porozumienie o współpracy miedzy polskim konsorcjum składającym się z pięciu placówek badawczych, a największym amerykańskim centrum zajmującym się leczeniem i badaniem nowotworów, MD Anderson Cancer Center z Uniwersytetu w Texasie. Co to oznacza dla naszych badaczy, ale przede wszystkim dla pacjentów? czy dzięki temu polscy chorzy na nowotwory będą mieć dostęp do najnowszych terapii?

O tym opowiadają profesor Waldemar Priebe, współautor idei, wybitny uczony pracujący w Centrum Raka na Uniwersytecie Teksańskim w Houston, oraz profesor Przemysław Juszczyński z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, członek Amerykańskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem.

Audycję prowadził Krzysztof Michalski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Arłukowicz: pracujemy nad narodową siecią leczenia raka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 12:24
Wszystkie przypadki odesłania do domu pacjentów, czekających na chemioterapię będą zbadane i wyjaśnione publicznie – mówił minister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki na raka niezbędne, tanie i nie do kupienia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 15:13
Chodzi o specyfiki stosowane od 40 lat, większość nowoczesnych terapii tylko uzupełnia ich działanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorym na raka nerki będzie trudniej się leczyć

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 18:23
Lekarze i pacjenci podkreślają, że pogorszył się dostęp do nowoczesnych terapii w leczeniu raku nerki. W Warszawie zakończyło się seminarium na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak leków na nowotwory. Śledztwo umorzono

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 18:45
Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Dariusz Ślepokura problemy z dostępnością leków wynikały z "obiektywnych trudności"
rozwiń zwiń