X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polsko-rosyjska historia wywołuje burzę"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 11:11
W "Naukowym zawrocie głowy" dyrektor Zamku Królewskiego Ziemowit Koźmiński opowiadał o mającym tam miejsce cyklu spotkań pod hasłem: "Polska-Rosja. Portret wzajemny między historią i współczesnością”.
Audio
  • Polsko-rosyjska historia wywołuje burzliwą dyskusję
Wejście na cmentarz w Katyniu
Wejście na cmentarz w KatyniuFoto: Alyeksyey Melkin/wikipedia/cc

Jest on realizowany we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wykłady są zaplanowane do kwietnia 2013. Są one otwarte dla wszystkich, ale wymagane jest wcześniejsze zapisanie się na listę. Większość wykładów prowadzą goście z Rosji.

W radiowej Jedynce Ziemowit Koźmiński podkreślił, że cykl ma na celu dyskusję na najważniejsze tematy dotyczące wspólnej historii obu krajów, a także dotyczące spraw kulturalnych i społecznych. Organizatorzy chcieliby też, żeby dzięki niemu uczynić kolejny wyłom w sprawie zaszłości historycznych z obu stron. Ich zdaniem ważne jest też poszerzenie historycznej i politologicznej wiedzy słuchaczy i nadanie nowego kierunku kontaktom polsko-rosyjskim. Cykl ma także za zadanie, poprzez otwartość na dialog przyczynić się do poprawy wzajemnego postrzegania Polaków przez Rosjan i Rosjan przez Polaków.

Zobacz serwis specjalny Radia Wolności >>>

Ziemowit Koźmiński utrzymywał, że rosyjscy naukowcy przyjeżdżają na wykłady z dużą przyjemnością i spotykają się po nich z burzliwą dyskusją. - One trochę wymykają się poza ten szablon tematyczny – dodał. Cieszył się z tego, że taka forma edukacji jest żywa i angażująca.

Polskie Radio jest patronem medialnym cyklu.

Rozmawiała Katarzyna Kobylecka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Weszła w życie umowa o małym ruchu granicznym z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 06:22
Polacy i Rosjanie mieszkający w Obwodzie Królewieckim i w jego rejonie mogą od dzisiaj przekraczać granicę obu krajów bez wiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojednanie może się dokonać tylko pod warunkiem"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 07:33
Zdaniem redaktora naczelnego Katolickiej Agencji Informacyjnej Marcina Przeciszewskiego wizyta patriarchy Cyryla I w Polsce ma ogromne znaczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To ważny krok na drodze do pojednania narodów"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 19:40
Tak prezydent Bronisław Komorowski ocenił dokument autorstwa abp Józefa Michalika i patriarchy Cyryla. Został on podpisany 17 sierpnia w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Rosji nie jest łatwo powiedzieć: jestem Polakiem"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 16:26
W poniedziałek w Moskwie po raz piąty spotkają się działacze Kongresu Polaków w Rosji. 4 listopada Rosjanie świętują 400. rocznicę wygnania Polaków z Kremla.
rozwiń zwiń