Pomysłodawca Pikniku Naukowego: 17 lat temu patrzono na mnie, jak na ciężkiego idiotę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 21:55
- Mamy to, czego nie mieliśmy 17 lat temu, kiedy Polska ignorowała rozwój nauki. Wspaniali ludzie, którzy zorganizowali tę wielką imprezę, w tym Polskie Radio, pokazali, że coś potrafią zrobić - powiedział fizyk profesor Łukasz Turski.
Audio
  • - Rzeczywistość można zmieniać - pomysłodawca Pikniku Naukowego prof. Łukasz Turski opowiada o historii imprezy, tegorocznej edycji i nauce (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Prof.Łukasz Turski, polski fizyk, specjalizujący się w fizyce materii skondensowanej i mechanice statystycznej, profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki i publicysta
Prof.Łukasz Turski, polski fizyk, specjalizujący się w fizyce materii skondensowanej i mechanice statystycznej, profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki i publicystaFoto: W. Kusiński/PR

- Mam dziś déjà vu ; czuję się, jakbyśmy zaczynali jutro od nowa. A przecież jesteśmy prawie pełnoletni - powiedział profesor Łukasz Turski , pomysłodawca Centrum Nauki Kopernik i jeden ze współtwórców Pikniku Naukowego.

W sobotę, 15 czerwca na Stadionie Narodowym w 17. Pikniku Naukowym, największym plenerowym wydarzeniu naukowym w Europie, uczestniczyć będzie ponad 200 instytucji z Polski i zagranicy. - Reprezentanci ponad 20 krajów, od Chin przez Republikę Południowej Afryki po Stany Zjednoczone i prawie wszystkie państwa europejskie - podkreślił nasz gość.

Piknik Naukowy z radiową Jedynką >>>

Hasłem tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest "Życie". - Od pierwszego razu to było święto całej nauki. W tym roku daliśmy tytuł "Życie", gdyż od dnia dzisiejszego Piknik Naukowy będzie pokazywał, że nauka jest integralną częścią całego życia społecznego, nie wyłączając sportu - podkreślił Turski w rozmowie z Dorotą Truszczak.

Piknik Naukowy 2013 - relacje Polskiego Radia >>>

Przygotowano wiele pokazów, eksperymentów, doświadczeń. Co zaprezentują wszyscy wystawcy, można dowiedzieć się ze strony pikniknaukowy.pl . Ku radości profesora Turskiego na Pikniku pojawia się coraz więcej naukowych kół studenckich. - Piknik ma nam i Państwu pokazać, że nauka jest obecna w naszym życiu na wielu płaszczyznach. I przekonać, że są naukowcy, którzy pracują po dobrej stronie mocy, dostarczają bezpiecznej prawdy - podsumował.

Na specjalny eksperyment zaprasza także Portal polskieradio.pl >>

Jak Polaków zainteresować nauką i jej osiągnięciami? Jak profesor Łukasz Turski rozumie właściwy związek między nauką i sportem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy! I na 17. Piknik Naukowy!

Zobacz więcej na temat: NAUKA Piknik Naukowy 2013

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013 z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:00
Wszystkich, którzy zjawią się w Warszawie na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zapraszamy do odwiedzenia namiotu radiowej Jedynki. Przez cały dzień będziemy także relacjonować piknikowe wydarzenia na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013. Ty też możesz zagrać w "Hydrozagadce"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:46
Jednym z wystawców na sobotnim 17. Pikniku Naukowym będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wśród przygotowanych atrakcji znajdzie się m.in. możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcji jednej ze scen kultowego filmu "Hydrozagadka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: polskieradio.pl zaprasza na wyjątkowy eksperyment!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 08:00
Czekamy na Ciebie w sobotę na Stadionie Narodowym w namiocie 13B! Przyjdź i sprawdź, czy potrafisz zapanować nad swoim umysłem.
rozwiń zwiń