X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy nie dbają o zdrowie. Brakuje nam instynktu samozachowawczego?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 11:50
Mimo prowadzenia wielu kampanii społecznych, darmowych badań przesiewowych i zachęcania do profilaktyki, wciąż trudno namówić Polaków, by się badali.
Audio
  • O konkursie Zdrowa Gmina i namawianiu Polaków do dbałości o własne zdrowie rozmawiają Anna Czech, dr Grzegorz Luboiński i prof. Krzysztof Krzemieniecki (Naukowy zawrót głowy/Jedynka)
Polacy nie dbają o zdrowie. Brakuje nam instynktu samozachowawczego?
Foto: Glow Images/East News

- Samorząd województwa małopolskiego wykłada dość duże pieniądze, by promować zdrowy styl życia i motywować ludzi do badań przesiewowych - powiedziała Anna Czech, dyrektor szpitala w Tarnowie. Jak jednak dodała, nie wystarczą jednorazowe akcje. - Nie jest tak, że natychmiast po kampanii informacyjnej ludzie idą do badań. Ale mamy nadzieję, że usłyszą, przemyślą, odważą się i przyjdą przy następnej okazji - podkreśliła.

Konsultant Wojewódzki ds. onkologii prof. Krzysztof Krzemieniecki dodał, że skuteczne są kampanie angażujące konkretnych ludzi, znane twarze. - W Polsce kiedy zapytamy przechodnia na ulicy, czy zna kogoś, kto zmarł na raka, wymieni kilka osób. Ale gdy zapytamy o takich, którzy się wyleczyli, pojawia się chwila namysłu. Staraliśmy się więc aktywizować znane osoby w naszych środowiskach, by o tym mówiły. Osobisty przykład działa - przyznał.

Jakie działania są skuteczne? Co jest nagrodą w konkursie Zdrowa Gmina? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której uczestniczył także dr Grzegorz Luboiński z Centrum Onkologii w Warszawie, a prowadził Artur Wolski.

Konkurs Zdrowa Gmina obejmie całą Polskę >>>

- - -

Zdrowa gmina to akcja mająca na celu wywołanie zmian w świadomości prozdrowotnej Polaków. Badania wykazują, że wczesne wykrycie nowotworu zwiększa szanse na przeżycie w 30%. Program Zdrowa Gmina ma uwrażliwić na tzw. czujność onkologiczną i propagować na szeroką skalę prewencję i profilaktykę nowotworową. Aktywność w tych obszarach w czasie ostatnich trzech edycji Konkursu, spowodowała systematyczny, znaczący wzrost liczby osób zgłaszających się na badania przesiewowe ukierunkowane na wczesne wykrywanie raka. Program Zdrowa Gmina ma docierać nie tylko do obywateli ale i do lokalnych władz samorządowych z informacją o konieczności prowadzenia intensywnych działań w zakresie profilaktyki i prewencji nowotworowej a także mobilizować publiczne ośrodki służby zdrowia do prowadzenia akcji badań przesiewowych i działalności edukacyjnej. Program kieruje swój apel o zdrowie Polaków również do władz kościelnych, organizacji pozarządowych i mediów.
(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nasze uszy w dobrych rękach. Polska liderem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 18:03
Już nie tylko pierwsze wszczepienia implantów ślimakowych i unikalne w skali międzynarodowej Światowe Centrum Słuchu. - Dziś przedmiotem naszego zainteresowania jest też telemedycyna. Dzięki temu powstała pierwsza w świecie Krajowa Sieć Teleaudiologii - powiedział w Jedynce prof. Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak schudnąć przed urlopem? Notuj, co jesz

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 00:33
- Często nam się wydaje, że jeśli ograniczamy liczbę posiłków w ciągu dnia, to zmniejszamy kaloryczność całodziennej diety i chudniemy. Nic bardziej mylnego - ostrze
rozwiń zwiń

Czytaj także

Namiętny kochanek w starszym wieku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 15:51
Czy 60-70 letni partner może być namiętnym kochankiem i co wygasza potrzeby erotyczne w dojrzałym wieku? Jak nie zatracić wigoru i ochoty na seks? Bo seks ma działanie prozdrowotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia szkolne, korzyść czy fikcja?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 10:54
Gdyby kózka nie skakała albo mądry Polak po szkodzie. Faktem jest jednak, że wypadki się zdarzają i dzieci ulegają nim często. Także w szkole. Na szczęście są też zwykle ubezpieczone. No właśnie, co daje takie szkolne ubezpieczenie?
rozwiń zwiń