Ucieczka w internet. Seks w sieci lepiej smakuje?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:47
Seks miał być w sieci symbolem wyzwolenia, ale jak się okazało sfera ta zupełnie wymknęła się spod kontroli moralnej i prawnej. Co sprawia, że seks cieszy się taką popularnością w przestrzeni wirtualnej?
Audio
  • Plusy i minusy seksu w sieci (Naukowy zawrót głowy/ Jedynka)
Ucieczka w internet. Seks w sieci lepiej smakuje?
Foto: Glow Images/East News

Uprawianie seksu w sieci ma swoje dobre i złe strony. Do pozytywnych stron zjawiska należy m.in. fakt, że w ten sposób mają do niego dostęp osoby nieśmiałe, dla których temat ten wcześniej był gehenną. Dzięki temu również powstają udane pary, nawet małżeństwa. Kolejnym plusem jest to, że w ten sposób można uzyskać różne informacje na temat seksu, związku i życia erotycznego.
Seks w sieci ma również swoje złe strony. – W ten sposób powstają takie szybkie związki seksualne na zasadzie układu, który służy obopólnemu rozładowaniu napięcia seksualnego. Dawniej nie było takich możliwości – mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Seksuolog podkreśla, że jest to zdradliwa forma zaspokajania potrzeb, bo staje się ona bardzo wciągająca. – Bez zobowiązań, w lekkiej formie i bez poszukiwania stałej, stabilnej relacji, która wymaga od nas poświęceń – podkreśla specjalista.

/

W rozmowie z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem rozmawialiśmy o tym, że seks to nie tylko realizacja i zwieńczenie bliskości dwojga ludzi, którego źródłem jest zadowolenie oraz rozkosz. Seks może być też dramatem i udręką, a i źródłem konfliktu z prawem. Jak seks w sieci, który miał być afirmacją wyzwolenia, wolności i pełnego dostępu do partnerów przerodził się w przekleństwo XXI wieku i całkowicie wymknął się spod wszelakiej kontroli moralnej oraz prawnej? Jakie są główne konsekwencje społeczne i emocjonalne tego stanu i co dalej zrobić z tą sytuacją?
Wysłuchaj całej rozmowy z prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem, ekspertem z zakresu seksuologii.

Seksosfera w "Naukowym zawrocie głowy" na antenie Jedynki w każdy poniedziałek tuż po 23.00

 

sm

Zobacz więcej na temat: NAUKA seks

Czytaj także

Trudno zaakceptować biseksualizm partnera

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 16:21
- Potrzeba wyłączności bycia kochanym/kochaną jest tak silna, że nie toleruje się konkurencji w uczuciach - mówił w audycji "Seksosfera" prof. Zbigniew Lew Starowicz, psychiatra, psychoterapeuta i ekspert w zakresie seksuologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak i kiedy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 18:04
- Właściwy moment jest już w wieku przedszkolnym. Padają wtedy pytania, skąd biorą się dzieci. Jeżeli zostanie nawiązana dobra relacja z rodzicami, a później podtrzymywana, to w okresie dojrzewania dzieci same będą zadawały pytania - mówił w Jedynce profesor Zbigniew Lew-Starowicz.
rozwiń zwiń