X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Belfer XXI wieku potrafi przewidzieć przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 12:00
- Dobry nauczyciel potrafi intuicyjnie wyprzedzić zmiany zachodzące w edukacji - o sposobach na aktywną i twórczą edukację w radiowej Jedynce rozmawiali Ewa Kędracka i Marcin Polak z grupy Superbelfrzy.pl
Audio
  • Z Ewą Kędracką i Marcinem Polakiem rozmawiała Katarzyna Jankowska (Jedynka/Wieczór naukowy)
14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela
14 października obchodzimy Dzień NauczycielaFoto: Glow Images/East News

Podczas ogólnopolskiej konferencji "Inspiracje 2013" zastanawiano się, jak zmienić polską szkołę na lepszą, jak nauczać, by nauka nie była nudna i frustrująca, ale ciekawa i inspirujaca. Goście "Naukowego zawrotu głowy" podkreślają, że nauka przez doświadczenia, wykorzystująca wyobraźnię może być dobrą zabawą i uczyć twórczego myślenia, a warunkiem utrzymania wysokiego poziomu edukacji jest otwartość na nowe metody prowadzenia zajęć.

Jedną z nich może być nauczenie za pośrednictwem internetu. - Kurs internetowy, podobnie jak zwykła lekcja, opiera się na relacji między uczniem a pedagogiem - mówi Marcin Polak. - Często w trakcie 45 minut nie jesteśmy w stanie poruszyć wszystkich problemów. Korzystając z sieci, nauczyciel może poświęcić podopiecznym więcej uwagi - dodaje członek grupu Superbelfrzy.pl.

Zdaniem rozmówców Katarzyny Jankowskiej pedagog powinien skupić się przede wszystkim na tym, aby przyciągnąć uwagę uczniów. - Nauczyciel nie musi być mistrzem w każdej dziedzinie. Najważniejsze, by miał odwagę zastosować nowe rozwiązania z korzyścią dla swoich podopiecznych - mówi Ewa Kędracka.

(szr)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczone mamy

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 19:00
Poznajmy młode polskie badaczki, które wróciły do pracy naukowej po urodzeniu dziecka i kierują poważnymi projektami. Zostały laureatkami programu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka przyszłość towarzystw naukowych?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 18:01
Praca społeczników w Polsce jest warta ok. 41 mln w skali roku. Nie ma jednak danych, jaki udział mają w tym towarzystwa naukowe, których w Polsce jest około 300 i które w naszym mają olbrzymie tradycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyciele we wrześniu przyłączą się do strajku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 13:00
Każda kolejna ekipa rządowa zaczynała od zmian w edukacji, bez analizy zastanej sytuacji, wyliczeń – mówiła w Jedynce Halina Kurpińska (NSZZ ”S”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Harry Potter" kontra "Pan Tadeusz" - przerabiać ważne czy lekkie?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 18:12
Nauczyciele znają rangę i znaczenie dzieł polskiej literatury. Uczniowie woleliby czytać pozycje łatwiejsze i to bez przymusu. - Sam uważałem, że "Pan Tadeusz" jest głupi, infantylny i zawiera zbyt dużo opisów. Obecnie całkowicie zmieniłem zdanie i wielce doceniam to dzieło - argumentuje Maciej Maleńczuk.
rozwiń zwiń