X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przestępstwa w Internecie – SD 17.11.10.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 11:34
Portale społecznościowe.
Audio
Bank powinien zwrócić skradzione pieniądze z naszego konta, choć często szuka wymówek. Prawo jednak stoi jednoznacznie po stronie klientów.
Bank powinien zwrócić skradzione pieniądze z naszego konta, choć często szuka wymówek. Prawo jednak stoi jednoznacznie po stronie klientów.Foto: (fot. sxc.hu)

Jacek Prusinowski: - Imię i nazwisko, adres mailowy, zawód, wykształcenie, stan cywilny – to tylko część informacji, jakie niektórzy umieszczają na Facebook-u, Naszej Klasie czy Gronie. Te, zebrane, mogą trafić do nielegalnej bazy danych.

Piotr Niemczyk – były oficer Urzędu Ochrony Państwa: - Bazy danych na „czarnym rynku” mają dużą wartość, a nie jest w naszym interesie, aby dużo szczegółów o nas krążyła w nielegalnych bazach danych.

Kolejne niebezpieczeństwo na portalach społecznościowych to osoby podszywające się pod naszych znajomych.

Rafał Petras z magazynu Chip: - Mamy więcej zaufania do osoby, którą znamy. Przestępstwa polegają na tym, że na takich portalach ktoś może wyłudzić od nas informacje albo prosić o pomoc.

Robert Piskulak – informatyk: - Czasami jednak zamiast próśb jest szantaż. Znam przypadki wykorzystania nielegalnego zdjęć, które po retuszowaniu były publikowane w Internecie, które ośmieszały czy fałszywie oskarżały.

Anna Rywczyńska z naukowej i akademickiej sieci komputerowej: - Szczególnie na takie niebezpieczeństwa narażone są dzieci, które zabiegają o internetowych znajomych. Przyjmują na swych znajomych nawet kogoś, kogo nigdy nie widziały, żeby mieć tych znajomych 1500, podczas gdy osoba dorosła ma ich siedemdziesiąt parę. Dla dzieci słowo „przyjaciel” ma inne znaczenie.

Tym samym nawet obce osoby mogą funkcjonować w świadomości najmłodszych jako ktoś im przyjazny i bliski. Dlatego warto kontrolować działalność dzieci w Internecie i zadbać o silne hasło na ich i swoim koncie.

Maciej Słubianek – ekspert ds. bezpieczeństwa z Panda Security: - To konto, gdy wpadnie w ręce przestępcy, może zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości. Ktoś może się podać za nas i poprosić znajomych o wsparcie finansowe podając swój numer konta.

Zobacz więcej na temat: dzieci Facebook nasza klasa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Firma na portalu społecznościowym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 15:30
Coraz więcej firm wykorzystuje serwisy społecznościowe, aby dotrzeć do klientów. Jednak przy okazji wystawiają się na ataki niezadowolonych konsumentów dysponujących potężną bronią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce kontrolować portale społecznościowe

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2010 12:36
Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ma zamiar rozpocząć walkę z pornografią w portalach społecznościowych. Eksperci obawiają się, że chodzi o próbę kontrolowania całej zawartości internetu.
rozwiń zwiń