KOMBI Łosowski na trasie Lata z Radiem: od "Tańca w słońcu" po "Jaki jest wolności smak?"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 12:00
Z pierwszymi koncertami grupa wystąpi już 28 czerwca w Uniejowie. Podczas konferencji inauguracyjnej Sławomir Łosowski zdradził, z jakim repertuarem zagra w dziesięciu polskich miastach.
Sławomir Łosowski na konferencji zapowiadającej Lato z Radiem 2014
Sławomir Łosowski na konferencji zapowiadającej Lato z Radiem 2014Foto: M.Borawska/Polskie Radio

Zespół tworzą Sławomir Łosowski, jego syn Tomek, który jest perkusistą oraz wokalista Zbigniew Fil. Na koncertach wykonują zarówno znane przeboje zespołu Kombi, jak i swoje nowe kompozycje. - Na trasie Lata z Radiem zagramy przede wszystkim nasze największe hity, bo tego oczekuje publiczność - powiedział Sławomir Łosowski w rozmowie redakcją portalu PolskieRadio.pl.

LATO z RADIEM 2014 - koncerty, gwiazdy, konkursy, audycje >>>

Klawiszowiec jest kompozytorem największych przebojów Kombi m.in.: "Słodkiego miłego życia", "Kochać cię - za późno", "Nie ma zysku", "Przytul mnie", "Wspomnienia z pleneru", "Taniec w słońcu”, "Za ciosem cios" i "Nietykalni" . Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie zespołu. Do dziś modyfikuje fabryczne syntezatory w poszukiwaniu własnych dźwięków, a do pracy korzysta również z komputera Atari ST. - Nasze koncerty to będzie godzinny wyciąg z moich najważniejszych kompozycji od pierwszych instrumentalnych utworów jak "Taniec w słońcu" - dodał artysta.

Lato z Radiem 2014 na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Zespół przygotowuje nowy album, który wyda jeszcze w tym roku. - Na trasie Lata z Radiem zagramy też kilka najnowszych utworów, w tym premierowy "Jaki jest wolności smak? - zapewnił muzyk. Inspiracją do napisania tej piosenki były wydarzenia na Ukrainie i 25-lecie polskiej niepodległości.

Rusza Lato z Radiem 2014 - fotorelacja z konferencji inauguracyjnej >>>

Na tegorocznej trasie Lata z Radiem zawitamy do miejscowości: Uniejów, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Żnin, Białkę Tatrzańską, Jastrzębie-Zdrój, Przysuchę, Tarnobrzeg, Wałcz, Stegnę, Turek, Drezdenko, Ustkę, Krynicę Morską, Płock, Szczytno, Nowe Miasto Lubawskie, Ostrołękę, Kalisz i Gniezno. Na wszystkie koncerty - wstęp wolny!

tj/asz

Czytaj także

KOMBI Łosowski i ich zestaw albumowy "Live"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 16:28
KOMBI Łosowski wydał właśnie dwupłytowy album "Live", któremu towarzyszy również płyta DVD z zapisem koncertu. To prawdziwa gratka dla fanów zespołu, bo zestaw zawiera wiele nigdy niepublikowanych utworów w wersji instrumentalnej. O albumie członkowie zespołu mówili w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla Kombii wszystko jest jak pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 18:34
- Nie jesteśmy celebrytami, uważamy się za muzyków. Tworzymy muzykę, muzyka stwarza nas. Potrzebujemy jej jak powietrza - powiedział w radiowej Jedynce Grzegorz Skawiński. Po czterech latach milczenia zespół Kombii wraca z nową płytą pt. "Wszystko jest jak pierwszy raz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kościelniak poprowadzi "Lato z Radiem Extra"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 17:40
28 czerwca na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia zadebiutuje Małgorzata Kościelniak. Dziennikarka poprowadzi audycję "Lato z Radiem Extra" nadawaną w każdy weekend podczas trwania trasy koncertowej Lata z Radiem 2014.
rozwiń zwiń