Perfect: nasza muzyka to coś więcej niż rozrywka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 13:25
- Zdarza się, że przytula mnie ktoś i mówi, że miał smutne i dramatyczne chwile w życiu, a piosenka "Niepokonani" dawała mu trochę nadziei. Piosenka, niby tylko zestaw słów i dźwięków, dla kogoś jest ważna. Urasta to do symbolu - mówił podczas koncertu "Lata z Radiem" wokalista Perfectu Grzegorz Markowski.
Audio
  • Perfect: nasza muzyka to coś więcej niż rozrywka (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Piotr Szkudelski, perkusista Perfectu o pasji do motocykli (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Piotr Urbanek i Jacek Krzaklewski, gitarzyści Perfectu o koncertach przerwanych z powodu pogody (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Koncert zespołu Perfect
Koncert zespołu PerfectFoto: Redakcja Lata z Radiem

Gitarzysta zespołu Dariusz Kozakiewicz przyznał, że dla muzyków Perfectu podczas koncertów bardzo ważna jest reakcja publiczności. - Przychodzi wielu młodych ludzi, którzy znają i śpiewają teksty. Wspaniałe koncerty odbywają się też za oceanem. Ktoś kiedyś powiedział, że my jesteśmy dobrem narodowym - podkreślił.

Koncerty Perfect na trasie Lata z Radiem [wideo] >>

Markowski przyznał, że większość hitów zespołu powstawała w trudnych czasach dla Polski. - To była młodość nasza i naszych rówieśników. W latach 80. była bieda, ale i piękny zryw ludzi młodych. To wszystko weszło im w krew i w nich siedzi, nie możemy tego popsuć - powiedział.

Muzycy żartowali, że wiek już nie ten, że stawy skrzypią, ale grać będą! Deklaracja z pewnością ucieszy fanów zespołu, którzy niezmiennie czekają na nowe przejawy twórczości Markowskiego i spółki. Wydany przez Polskie Radio najnowszy album zespołu Perfect "DaDaDam" uzyskał status złotej płyty.

Wywiad z Perfect na muzycznym kanale Polskiego Radia >>>

/

Czym są dla nich nagrody, jakie mają pasje i w jakich najbardziej ekstremalnych warunkach zdarzyło im się grać? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy z muzykami zespołu Perfect.

Płyta "DaDaDam", oraz m.in. reedycje kultowej, pierwszej płyty zespołu Perfect oraz płyty "Perfect Live", a także drugi album z serii reedycji płyt gramofonowych i krążki z gościnnym udziałem zespołu .

to/asz

Czytaj także

Perfect: zarabiamy na poziomie ogrodnika Rolling Stonesów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 13:00
- Ktoś powiedział, że pieniądze zniszczyły rock’n’rolla bardziej niż alkohol i inne używki. Coś jest na rzeczy. Axel Rose z zespołu Guns N’ Roses od 7 lat nie może się zebrać i ruszyć w trasę, bo może tego dobrobytu jest u niego za dużo. Nam wciąż się chce - mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Markowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złota płyta dla Perfectu za „DaDaDam”

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 14:00
Wydany przez Polskie Radio najnowszy album zespołu Perfect „DaDaDam” oficjalnie zyskał status złotej płyty. Grupę będzie można zobaczyć i usłyszeć 6 lipca w Żninie, gdzie zagra pierwszy z sześciu koncertów w ramach tegorocznej trasy „Lata z Radiem”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: moja córka Patrycja wygrała życie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 12:40
- Jestem szczęśliwy, że się realizuje. Wygrała życie, ma wspaniałą rodzinę i świetny zawód. Trudny, stresujący, ciężki, ale bardzo pociągający - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń