ZZ Top. Trzej królowie w Dolinie Charlotty

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 10:24
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zaprezentowali kowboje z Teksasu. To był niesamowity koncert - mówiła Maria Szabłowska po występie ZZ Top w amfiteatrze w Dolinie Charlotty.
Audio
  • Maria Szabłowska o koncercie ZZ Top w Dolinie Charlotty (Jedynka/Muzyka nocą - Eklektykon)
  • Jan Chojnacki o koncercie ZZ Top (Jedynka/Muzyka nocą - Eklektykon)
ZZ Top podczas występu w Dolinie Charlotty
ZZ Top podczas występu w Dolinie CharlottyFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Dziennikarka Jedynki powiedziała, że podczas koncertu widać było duże pokłady energii drzemiące w muzykach. - Największym zaskoczeniem była jednak sprzeczność pomiędzy tym jak oni grają, a tym jak się poruszają po scenie. Robią śmieszne kroczki, to w ogóle nie jest związane muzyką, którą grają - zauważyła.

Maria Szabłowska przyznała, że, obserwując ZZ Top, można bardzo łatwo ocenić, skąd pochodzą. - Oni są bardzo amerykańscy. W muzyce, ale też w oprawie wizualnej koncertu było bardzo dużo prawdziwie amerykańskich elementów - powiedziała.

Dodała, że artyści byli zdumieni tak entuzjastycznym przyjęciem przez widownię. - Zagrali aż trzy bisy, to naprawdę jest niespotykane. Charlotta działa na wszystkich, jej ambasadorem jest Carlos Santana, teraz będzie dodatkowo jeszcze trzech - podkreśliła.

Jan Chojnacki powiedział, że artyści dali popis tego, jak można z basu i perkusji zrobić prawdziwą maszynę rock'n'rollową, która jest czytelna dla wszystkich. - ZZ Top to marka sama w sobie. Wymyślili tak oryginalny patent na obróbkę bluesowego materiału, jak chyba jeszcze nikomu się to nie udało - przyznał dziennikarz.

Jaki napis był umieszczony na rewersie gitary Billy'ego Gibbonsa oraz co artysta chciał zrobić ze swoim menadżerem po tym, jak odwiedził ZOO w Charlotcie? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą - Eklektykon

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Maria Szabłowska i Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 4.07.2015

Godzina emisji: 0.07

to/mc

Czytaj także

Polak zmierzył długość brody lidera ZZ Top

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 19:54
- To było w 1994 roku w Hotelu Bristol w Warszawie. Najdłuższy włos w brodzie Billiego Gibbonsa miał 38,5 cm - wspomina w Jedynce dziennikarz Jan Chojnacki.
rozwiń zwiń