Piotr Bukartyk: nie jestem wokalistą, jestem człowiekiem, który wydaje dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 14:05
- Idąc przez rynek małego miasteczka usłyszałem człowieka, który grał moje piosenki z zamkniętymi oczami, bo bardzo je przeżywał. Wrzuciłem mu do futerału, ale niewielką kwotę, bo powinien jeszcze poćwiczyć - wspomina Piotr Bukartyk.
Audio
  • Piotr Bukartyk z humorem i ironią opowiada o swojej twórczości i życiu (Święta z radiową Jedynką)
Piotr Bukartyk
Piotr BukartykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Artysta długo sądził, że jego piosenki może tylko on śpiewać, bo inni nie za bardzo rozumieją jego intencje. Okazuje się, że był w błędzie i piosenki wykonują inni. Bukartyk opowiada o przedstawieniu stworzonym przez Jerzego Satanowskiego, na którym wykonywano 25 jego piosenek. Był zaskoczony, jak różne mogą być interpretacje jego tekstów. Przytacza wiersz, który ułożył, kiedy wywołano go na scenę. Ten spektakl odmienił jego życie. - Jestem za życia wystawiany. To piękne i smutne jednocześnie - wspomina. Był również zaskoczony reakcją publiczności.

Przyznaje, że stara się być blisko z ludźmi, dla których gra. Dlatego skupia się na tym, aby robić to, co uważa za słuszne, za stosowne i nie przejmuje się niczym innym.

- Obowiązkiem grajka jest opowiadanie historii - mówi w Jedynce Bukartyk przytaczając słowa Homera. Bo się z nimi zgadza, gdyż opowiadając historie dzielimy się wiedzą na temat otaczającego nas świata.

Jakie ma marzenia wokalne? Dlaczego sam sobie pisze piosenki? Posłuchaj całej rozmowy, w której Piotr Bukartyk z humorem i ironią mówi o korporacyjno-domowych świętach, ale także o swoim stosunku do Boga, czy siły wyższej.

***

Tytuł audycji: Święta z radiową Jedynką

Prowadzi: Wojciech Urban

Gość: Piotr Bukartyk (piosenkarz, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 25.12.2015

Godzina emisji: 10.12

ag/kd

Czytaj także

Piotr Bukartyk o płycie "Kup sobie psa": to bardzo ważny moment w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 15:58
- To najbardziej osobista z moich dotychczasowych płyt. Już teraz wiem, że nie będę się wstydził tych piosenek - mówi w Jedynce Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bukartyk: Queen i Pink Floyd byli naszym oknem na świat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 13:50
- Przyniosłem numery, które porażają bogactwem, które nie starzeją się mimo upływu lat - powiedział Piotr Bukartyk prezentując w Jedynkowej liście przebojów ulubione piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: ta płyta to karkołomny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 18:07
- Zwróciłam się do najlepszych autorów tekstów w Polsce z wielką prośbą, żeby napisali dla mnie po jednej piosence, które będą takie jak ja: pełne energii i humoru. Trochę się to udało, a trochę nie - mówi aktorka.
rozwiń zwiń