Paul Anka w Polsce. Koncerty przełożone

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 15:13
1 lutego 2016 roku słynny piosenkarz miał wystąpić na warszawskim Torwarze, a dzień później w krakowskiej hali Arena.
Swój największy hit Diana Paul Anka skomponował w wieku 16 lat. Piosenkarz jest też jednym z najbardziej płodnych tekściarzy w branży. Pisał  m.in. dla Franka Sinatry, Toma Jonesa i Michaela Jacksona
Swój największy hit "Diana" Paul Anka skomponował w wieku 16 lat. Piosenkarz jest też jednym z najbardziej płodnych tekściarzy w branży. Pisał m.in. dla Franka Sinatry, Toma Jonesa i Michaela JacksonaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Decyzja kanadyjskiego piosenkarza jest podyktowana aktualną sytuacją bezpieczeństwa w Egipcie i Paryżu. Ponieważ trasa koncertowa artysty zaczynała się od koncertu w Egipcie, a następny w kolejności miał być koncert w Paryżu, piosenkarz postanowił odwołać najpierw te koncerty, co ogłosił tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ostatecznie podjął decyzję o odroczeniu koncertów również w pozostałych miastach starego kontynentu. 

"Ze względu na utrzymujące się obawy dotyczące bezpieczeństwa w Europie Paul Anka podjął bardzo trudną decyzję o przesunięciu terminów koncertów. Podobna decyzję podjęło kilku innych artystów, co ostatecznie utwierdziło piosenkarza w słuszności tego postanowienia. Paul Anka z radością oczekuje na spotkanie ze swoimi fanami w nowych terminach, które zostaną podane do wiadomości w najbliższym czasie" - informuje menedżer artysty ​​Laurence Leader.

Kanadyjski piosenkarz miał zagrać w Polsce po raz trzeci - pierwszy koncert dał w 1963 roku, a drugi w 2011 roku. Występy okazały się wielkim sukcesem, a bilety rozchodziły się błyskawicznie. Dlatego podczas jego trzeciej wizyty w Polsce zaplanowano dwa występy - w Warszawie i w Krakowie. 

Nie oznacza to jednak, że polscy fani nie usłyszą jego "Diany" ponownie na żywo. Nowe terminy koncertów piosenkarza zostaną ogłoszone do końca stycznia – wszystkie zakupione bilety zachowują swoją ważność. Najprawdopodobniej koncerty zostaną przeniesione na czerwiec 2016 roku. 

"W tej chwili ciężko pracujemy, aby negocjować alternatywną datę koncertu. Fani Paula Anki nie muszą się martwić, gdyż Jego zespół zapewnił, że koncerty w Warszawie i Krakowie odbędą się w innym terminie" - poinformowała przedstawicielka organizatora koncertów JVS Group Lucie Nouzova.

Radiowa Jedynka jest patronem medialnym koncertów Paula Anki w Polsce.

mat.promocyjne, tj/gs

Zobacz więcej na temat: koncert koncerty Paul Anka

Czytaj także

Paul Anka: reakcje publiczności karmią piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:55
- Pełna emocji reakcja publiczności zawsze powoduje, że odczuwam tę samą piosenkę za każdym razem inaczej. A jeśli utwór nie robi szczególnego wrażenia, mój nastrój sceniczny także z tym rezonuje - mówi artysta.
rozwiń zwiń