Dutkiewiczowie o "Metrze" i kulisach polskiej sceny muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:15
Marek jest autorem tekstów takich przebojów, jak "Aleja gwiazd" czy "Szklana pogoda", Joanna - wokalistką, która śpiewała m.in. w brodwayowskim składzie musicalu "Metro". Nasze studio odwiedzili razem z synem Ksawerym.
Audio
  • Muzyczna rodzina: Joanna Dark, Marek Dutkiewicz i ich syn Ksawery (Święta w Jedynce)
Od lewej: Marek Dutkiewicz i Joanna Dark, ich syn Ksawery oraz prowadząca Maria Szabłowska
Od lewej: Marek Dutkiewicz i Joanna Dark, ich syn Ksawery oraz prowadząca Maria SzabłowskaFoto: Polskie Radio

Artyści podczas Jedynkowej audycji opowiedzieli, w jaki sposób się poznali. - Wypatrzyłem koleżankę na scenie, mój przyjaciel - Olaf Lubaszenko przedstawił nas sobie. Potem doszło do "wieczorynki" ze sporym odłamem zespołu "Metra" - wspominał Marek Dutkiewicz. Autor tekstów zdradził też, w jaki sposób pisze swoje piosenki. - Na ogół pisze się do muzyki, bo mało kto potrafi tworzyć muzykę do wiersza. Z grona serdecznie zaprzyjaźnionych kompozytorów jedynym człowiekiem, który dodaje coś do tekstu, jest Seweryn Krajewski, nasz Mozart - przyznaje.

Joanna Dark opowiada z kolei o lekcjach języka polskiego, które w jej toruńskim liceum prowadził... Grzegorz Ciechowski i o wyjeździe na Broadway, który okazał się zmarnowaną szansą. W audycji posłuchacie również przebojów napisanych przez Marka Dutkiewicza oraz archiwalnych nagrań Joanny Dark.

***

Tytuł audycji: Święta z Jedynką

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Joanna Dark, Marek Dutkiewicz i ich syn Ksawery

Data emisji: 28.03.2016

Godzina emisji: 10.12

mg/pg

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dutkiewicz: disco polo nie jest obciachem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 12:58
Marek Dutkiewicz jest zauroczony disco polo. Ostatnio napisał piosenkę dla zespołu z tego nurtu muzycznego, z której jest dumny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz "Yanina" Iwański: cieszę się jak dziecko

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 17:00
- Singiel promujący nową płytę właściwie sam się wybrał. Piosenka "Kręci się" na koncertach wpada w ucho i ludzie od razu ją śpiewają - mówi muzyk.
rozwiń zwiń