Andrzej Piaseczny i Ania Dąbrowska na jednej płycie!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 10:46
- Moim sposobem na pojawianie się w rzeczywistości muzycznej jest szukanie duetów kompozytorsko-autorskich, czasem wykonawczych. Teraz sięgam po pierwiastek żeński i kompozytorski, współtworzę płytę z Anią Dąbrowską - mówi Andrzej Piaseczny.
Audio
  • Andrzej Piaseczny o nowej płycie, wspomnieniach związanych z "Latem z Radiem" i pierwszym koncercie LzR w 1992 r. (Lato z Radiem/Jedynka)
- Szykuje się maksymalnie popowa, ale bardzo fajna płyta  mówi Andrzej Piaseczny
- Szykuje się maksymalnie popowa, ale bardzo fajna płyta – mówi Andrzej PiasecznyFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Nowa płyta ma ukazać się w przyszłym roku. Wcześniej, bo już 27 sierpnia, Andrzeja Piasecznego będzie można usłyszeć - solo - na koncercie Lata z Radiem w Kutnie. Co ciekawe, sceniczna kariera artysty pokrywa się z historią wakacyjnej trasy radiowej Jedynki. To właśnie on - wówczas jako wokalista zespołu Mafia - wystąpił na pierwszym koncercie LzR w Rawiczu w 1992 roku.- W przyszłym roku minie 25 lat odkąd zacząłem próbować na scenie coś na poważnie. To na tyle długo, że nie jest się w stanie zapamiętać każdego koncertu. Jedynie te punktowe, najważniejsze. A ten pierwszy koncert Lata z Radiem pamiętam, jakby to było dzisiaj – podkreśla Andrzej Piaseczny.

Podczas jakich znienawidzonych wakacyjnych prac "Lato z Radiem" umilało mu czas w dzieciństwie i czym wprawiła go w zakłopotanie Maryla Rodowicz podczas koncertu LzR w Rewalu, dowiesz się z nagrania audycji.


***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Piaseczny (wokalista)

Data emisji: 19.08.2016

Godzina emisji: 9.21

pg/tj

Czytaj także

"Kalejdoskop" - przygoda życia Andrzeja Piasecznego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 13:45
Andrzej Piaseczny wydał płytę, o której nie można powiedzieć "kolejny krążek polskiego wokalisty". Dlaczego? Bo taki album "nagrywa się raz w życiu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny o swoich związkach z Latem z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 21:30
- Podczas pierwszego koncertu Lata z Radiem w Łowiczu, to było wiele lat temu, pamiętam, że grałem z zespołem Raz, Dwa, Trzy - wspomina Andrzej Piaseczny.
rozwiń zwiń