X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert "To, co najpiękniejsze... - zima"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 18:13
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Koncert był obecny na antenach Jedynki, Trójki i Dwójki, a także w Portalu PolskieRadio.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. W Czwórce słuchacze będą mogli odsłuchać pierwszej części koncertu 2 marca, o godz. 19.00, w koncertowym paśmie "Będzie głośno".
Audio
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański o koncercie "To, co najpiękniejsze... - zima"
  • Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych o koncercie "To, co najpiękniejsze... - zima"
  • Tomasz Organek o Złotej Płycie
  • Michał Klauza w rozmowie z Marią Szabłowską zaprasza na koncert "To, co najpiękniejsze... - Zima" (Muzyczna Jedynka)
Polska Orkiestra Radiowa przysypana śniegiem w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego
Polska Orkiestra Radiowa przysypana "śniegiem" w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego Foto: MM

Tym razem Polskie Radio postanowiło zaskoczyć publiczność, łącząc rock z muzyką klasyczną w najbardziej ekskluzywnych i wysmakowanych artystycznie wykonaniach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Jej przewodniczący Krzysztof Czabański podkreślał, że ideą cyklu jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, a także promocja Polskiej Orkiestry Radiowej, będącej obecnie jedyną orkiestrą w strukturach radia publicznego. Był zachwycony koncertem - Bardzo fajny pomysł, żeby połączyć te dwa rodzaje muzyki.(...) I fajna nauka dla słuchaczy, bo widzą, że nie rodzaj muzyki jest ważny, ale jej mistrzostwo - mówił Krzysztof Czabański.

Cykl koncertów Polskiego Radia "To co najpiękniejsze..." chwaliła też Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych. - Bardzo się cieszę, że to się dzieje w Polskim Radiu. Ja bym bardzo chciała, żeby takie wydarzenia były domeną mediów publicznych - mówiła.


Dla uczestników koncertu przygotowano niezwykłą niespodziankę - prawdziwie zimowy finał. Przy melodii "Z kopyta kulig rwie" w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego... spadł śnieg. 

Zapis wideo drugiej części koncertu.


"To, co najpiękniejsze… – Zima" to drugi z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Czytaj dalej
polska orkiestra radiowa - to co najlepsze_006974.jpg
"To, co najpiękniejsze…  Jesień". Niezwykły koncert muzyki symfonicznej

Po odsłonie jesiennej, entuzjastycznie przyjętej przez publiczność, nadszedł czas na odsłonę zimową, podczas której nastąpi zderzenie dwóch muzycznych światów: rocka w interpretacji artystów związanych z projektem Męskie Granie Orkiestra 2017 oraz muzyki klasycznej, reprezentowanej przez Polską Orkiestrę Radiową.

W pierwszej części koncertu można było podziwiać "niepokornych i niepowtarzalnych, oryginalnych i niekonwencjonalnych" artystów skupionych wokół projektu Męskie Granie Orkiestra 2017 w składzie: Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni "Ziut" Gralak, Robert Markiewicz, Adam Staszewski, Tomasz Lewandowski, Natalia Zamilska, Agim Dżeljilji, Michał Kowalonek i Lesław Matecki. Na scenie artyści prezentowali utwory z albumu "Męskie Granie 2017", którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Płyta, będąca muzyczną dokumentacją szalonych emocji, energetycznych wykonań i elektrycznych dźwięków, jest jedną z najczęściej kupowanych w  ostatnim czasie. Tytuł Złotej Płyty otrzymała w niespełna trzy miesiące po premierze, a utwory singlowe z albumu zdobywają szczyty list przebojów. W trakcie koncertu nastąpiło wręczenie artystom Złotej Płyty. Złote płyty odebrali między innymi: Tomasz Organek, Monika Brodka, Piotr Rogucki, Antoni "Ziut" Gralak, Robert Markiewicz, a także Program Trzeci Polskiego Radia oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Kierownik muzyczny Męskiego Grania Orkiestra 2017 Tomasz Organek powiedział, że to dla niego wyjątkowe wyróżnienie.

Druga część koncertu należała do znakomitej Polskiej Orkiestry Radiowej, którą poprowadził dyrektor artystyczny Michał Klauza. POR jedyna orkiestra istniejąca obecnie w strukturach publicznego nadawcy – zagrała Suitę na orkiestrę estradową Dymitra Szostakowicza – jednego z najwybitniejszych symfoników XX wieku. Słuchać jej można było w radiowej Jedynce.

Transmisja wideo z zimowej odsłony koncertu "To, co najpiękniejsze…" była udostępniona na żywo w portalu www.polskieradio.pl i na oficjalnych profilach programu Pierwszego, programu Trzeciego oraz portalu Polskiego Radia na Facebooku.

Program Drugi Polskiego Radia nadał drugą część koncertu w niedzielę 25 lutego w audycji "Poranek Dwójki" prowadzonej przez Grzegorza Dąbrowskiego.

W Czwórce słuchacze będą mogli odsłuchać pierwszej części koncertu 2 marca 2018 roku o godz. 19.00 w koncertowym paśmie "Będzie głośno".

Koncerty "To, co najpiękniejsze..." odbywają się raz na kwartał. 

Mat.pras.

mat. pras./mg./ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak