Nie żyje Andrzej Kozioł. Był wokalistą zespołu VOX

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:05
Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, odszedł po długiej chorobie w wieku 73 lat. Informacja ta została potwierdzona przez menadżera artysty Bogdana Zepa - informuje portal tvp.info.
Andrzej Kozioł (pierwszy od lewej) zmarł po długiej chorobie w wielu 73 lat
Andrzej Kozioł (pierwszy od lewej) zmarł po długiej chorobie w wielu 73 latFoto: PAP/Zbigniew Staszyszyn

Historia zespołu sięga roku 1987, kiedy Witold Paszt założył męski kwartet wokalny, w którego składzie znaleźli się również: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski i Jerzy Słota.

Zespół po raz pierwszy stanął przed publicznością w trakcie Międzynarodowej Wiosny Estradowej w Poznaniu, gdzie wykonał utwór "Dwa życia, dwa nieba". Kwartet uczestniczył również w radiowym plebiscycie słynnego studia Gama oraz występował w trakcie wielu krajowych i zagranicznych festiwali piosenki.

Na swoim koncie zespół miał występy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Interwizji w Sopocie, a także w Bratysławie i Rostocku. Koncertował także w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, Kubie, Czechosłowacji, ZSRR oraz w Stanach Zjednoczonych i  w Kanadzie.

Na oryginalny styl zespołu składały się muzyka z pogranicza  pop, funk, jazzu i pieśni gospel.

Serca publiczności podbiły takie przeboje zespołu jak: "Bananowy song", "Rycz mała, rycz", "Szczęśliwej drogi, już czas",  czy "Zabiorę Cię, Magdaleno".

es/tvp.info

Zobacz więcej na temat: odeszli 2022

Czytaj także

"NOMUS już nas zaskakuje i jeszcze zaskoczy". Kuratorka sztuki o gdańskim muzeum

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 09:57
- Niezwykła jest lokalizacja NOMUSa, który znajduje się w jednym z postoczniowych budynków w Gdańsku i przez okna sal wystawienniczych widzimy stoczniowe dźwigi - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Ludwisiak, kuratorka sztuki. 
rozwiń zwiń