Gdzie jest europejskie centrum bluesa? W Spodku!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 19:56
Na tegorocznej edycji Rawa Blues Festival pojawi się wyjątkowo mocny skład zespołów. Główną gwiazdą będzie żywa legenda bluesa - Robert Cray z zespołem. - Po raz pierwszy wystąpi aż pięć wyśmienitych zespołów z USA – zapowiada dyrektor festiwalu Irek Dudek.
Audio
Irek Dudek
Irek Dudek Foto: prasa.rawablues.com

32. edycja rusza już w sobotę, 6 października, w katowickim Spodku. - Robert Cray Band to pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy. W Polsce wystąpi po raz pierwszy, u nas zaczyna trasę koncertową po Europie, więc Rawa robi się centrum bluesa europejskiego – mówił w radiowej Jedynce Irek Dudek.
Natomiast mocnym akcentem na zakończenie festiwalu będzie Eric Sardinas & Big Motor – amerykański gitarzysta blues-rockowy, który już raz porwał publiczność na Rawie w 2009. – On zrezygnował z jednego z amerykańskich festiwali, żeby zagrać u nas i też od Rawy rozpocznie koncertowanie w Europie – zapowiedział dyrektor festiwalu.  On sam także wystąpi na katowickiej scenie. - Zagra z moim Big Bandem, a zestaw utworów będzie bardzo przekrojowy – zapowiedział bluesman.
W sumie w ciągu 14 godzin na dwóch scenach zagra aż 18 zespołów. Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się pod dachem. Festiwal otrzymał w lutym 2012 roku nagrodę Keeping The Blues Alive, wyróżnienie mające na celu uhonorowanie osób i organizacji mającym istotny wpływ na propagowanie i promowanie muzyki bluesowej i jest przyznawane przez największe stowarzyszenie bluesowe na świecie, The Blues Foundation.
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Irkiem Dudkiem. Rozmawiała Iza Żukowska.

ei

Czytaj także

Festiwal Rawa Blues został doceniony w USA

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 13:50
Amerykańska organizacja The Blues Foundation przyznała Rawa Blues Festival w Katowicach nagrodę "Keeping the Blues Alive".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mesjasz Bluesa" zagra na Rawa Blues Festival

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 16:00
Robert Cray - pięciokrotny laureat Grammy Awards zagra w pełnym składzie podczas Rawa Blues Festival. Niespełna miesiąc po premierze najnowszego krążka “Nothin But Love”.
rozwiń zwiń