Eleni "Aleksandria"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 17:15
Piosenki będzie można posłuchać we wtorek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Eleni.  Fragment okładki płyty Miłości ślad
Eleni. Fragment okładki płyty "Miłości ślad"Foto: mat. promocyjne

Wtorkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z pierwszego od 11 lat albumu artystki zatytułowanego "Miłości ślad", który ukazuje się 19 marca.

Eleni długo kazała czekać fanom na swój najnowszy album. Tyle czasu musiało upłynąć, aby efekt był tak wyjątkowy.
Na albumie znajduje się 17 utworów. Wiele z nich  w swej warstwie rytmicznej i harmonicznej nadaje płycie bardzo orientalny koloryt, idealnie łączący się z charakterystycznym głosem wokalistki.  
W nagraniach wzięli udział między innymi: Thanos Andrias oraz Jannis Sinanis, którzy należą do ścisłej światowej czołówki wirtuozów, grających na buzuki (grecki instrument ludowy) oraz sazzie (turecki instrument strunowy). Producentem muzycznym albumu jest kompozytor i autor większości tekstów Kostas Dzokas, który od początku kariery artystki jest również jej opiekunem artystycznym.
Kompozytorami oraz aranżerami  dużej części utworów znajdujących się na albumie są muzycy występujący z Eleni od ponad 30-tu lat oraz muzycy z nią zaprzyjaźnieni.

***

Eleni - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek.  Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych.  Przygodę z muzyką zaczęła już w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada".
Po egzaminie maturalnym w 1975 roku, została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.
Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne albumy: "Moja miłość" , "Buzuki disco", "Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie".
Większość albumów Eleni uzyskała status Złotej Płyty.
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych. Wylansowała utwory, które królowały na szczytach krajowych list przebojów, m.in.: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino" .
Artystka bardzo dużo koncertuje w kraju. Śpiewała również na scenach w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii.

tekst, zdjęcie, źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Krzysztof Kiljański & Halina Młynkova – Podejrzani Zakochani

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myslovitz "Trzy sny o tym samym"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alibabki "Krem z białych bzów"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń