Tydzień z Gwiazdą: jak Stachursky stał się Stachurskym

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 14:35
Pierwsze piosenki nagrywał już jako nastolatek. Jako Stachursky dał się poznać utworem "Taki jestem". Ogromny sukces piosenki sprawił, że pozostał przy pseudonimie, który początkowo uważał za tymczasowy.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Stachursky - odcinek 1. (Lato z Radiem/Jedynka)
Jacek Stachursky podczas trasy koncertowej Lata z Radiem 2013
Jacek Stachursky podczas trasy koncertowej Lata z Radiem 2013Foto: Redakcja Lata z Radiem

Był początek lat 90. ubiegłego wieku, gdy Stachursky'emu zaproponowano nagranie kilku utworów na płytę z muzyką dyskotekową. Artysta początkowo się wahał, ponieważ nie był to gatunek szczególnie mu bliski. Jednak po dłuższym zastanowieniu propozycję przyjął. Szybko trafił do studia, gdzie rzucił się w wir pracy.

Lato z Radiem: zobacz koncerty De Mono, Maryli Rodowicz, Enej i Dody >>>

- Zdecydowałem się zrobić to pod pseudonimem, bo i tak miał to być drobny epizod. Stawiano wtedy na zupełnie innych artystów, a ja nagrałem dwie piosenki jako uzupełnienie, żeby wypełnić czas płytowy. Mieliśmy już nigdy więcej do tego nie wracać. Jednak życie pokazało coś zupełnie innego i od tego momentu stałem się Stachurskym - wspominał artysta w "Lecie z Radiem".

Enej, Myslovitz i inne gwiazdy szczerze o sobie w cyklu "Tydzień z Gwiazdą" >>>

To właśnie w tej audycji w roku 1984 miało miejsce pierwsze ogólnopolskie odtworzenie debiutu Stachursky'ego (wtedy jeszcze Jacka Łaszczoka). - Były wtedy tak zwane łączenia z ośrodkami regionalnymi. Pani redaktor Ania Herman i Zygmunt Kiszakiewicz z Radia Katowice zaprezentowali moją piosenkę "Nie smuć się dziewczyno". To były moje pierwsze muzyczne kroki - podkreślał bohater "Tygodnia z Gwiazdą".

Materiał Anity Karwackiej.

A już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia będzie można usłyszeć Jacka Stachursky'ego NA ŻYWO! Wraz z Afromental i Łukaszem Zagrobelnym wystąpi w Jeleniej Górze. Szczegóły koncertu >>>

 

pg

Czytaj także

Co Stachursky nuci do ucha, gdy jest zakochany?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 21:57
- Myślę, że każdy normalny mężczyzna potrafi zanucić ze dwie piosenki tak wyjątkowo, intymnie i osobiście - mówił popularny wokalista w liście "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znany piosenkarz Stachursky został radnym miejskim

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 13:23
Jacek Łaszczok, bardziej znany jako Stachursky, został radnym miejskim w Czechowicach-Dziedzicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Dzień Łapania za Biust Majdan i Saleta nauczą samobadania piersi (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 23:59
5 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Łapania za Biust. Tego dnia rusza też aplikacja "PiersiBadacze", w której samobadania piersi uczą m.in. Przemysław Saleta, Radosław Majdan, Jacek Stachursky i Maciej Jachowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem: Stachursky i Lady Pank mają patent na udany koncert

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 13:00
Za nami kolejny udany weekend na trasie koncertowej "Lata z Radiem". Mimo brzydkiej pogody stadion w Turku wypełnił się w stu procentach, natomiast w Kaliszu padł rekord frekwencyjny: w niedzielę na Polach Marsowych bawiło się 40 tysięcy osób.
rozwiń zwiń