X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak dostrzec piękno?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 23:46
W Wieczorze z Mistrzem spotkanie z prof. Marią Poprzęcką - dyrektorem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio

Prof. Maria Poprzęcka kieruje Zakładem Dziejów Myśli o Sztuce oraz Podyplomowym Studium Muzealniczym.

Prof. Poprzęcka mówi, że ma to szczęście, że robi to co lubi. Potrafi dostrzec piękno zarówno w wielkich dziełach sztuki, jak i w rzeczach małych. Prof. Poprzęcka dużo podróżuje. Upodobała sobie Europę.

Artur Wolski zaprasza w programie do rozmowy o najbardziej szalonych pomysłach artystów na realizację budowy swoich domów i pracowni. W programie prof. Poprzęcka zastanawia się też czy sztuka jest do patrzenia czy też ma zmuszać do myślenia jak chcieli np. artyści wieku XX -(Marcel Duchamp, dadaiści).

Rozmawiał Artur Wolski.

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka w nowoczesności

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2008 11:42
O wydarzenia roku 1918 dziś przeczytamy w każdym podręczniku do nauki historii. Muzeum Historii Polski postanowiło ten czas przedstawić w trochę inny sposób. Na ekspozycji "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" historii oczywiście nie brakuje, ale po przeczytaniu dekretów politycznych możemy pokazać dzieciom przedwojenne zabawki, zanurzyć się w nastrój kawiarni literackiej i zajrzeć do fotoplastykonu, zobaczyć czym jeździli i latali nasi dziadkowie w dwudziestoleciu miedzywojennym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka jako lek

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2008 17:25
Recepta na sztukę? Sztuka jako lek ? Czemu nie ... W Warszawie od niedawna działa Apteka Sztuki. Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi"- uruchomiło galerię, w której pracują osoby niepełnosprawne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Literacka Gdynia 2009

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2009 21:00
Nagrody Literackie Gdynia 2009 rozdane. Gościem Klubu Trójki będzie tegoroczna lauretka, prof. Maria Poprzęcka, jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie historii sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękno nie pyta o wiek

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2008 12:00
Co to znaczy piękna kobieta? Łatwiej o piękno ducha, czy ciała? Czy kobieta po 45 roku życia może być piękna, kobieca? Czuć się taką? Piękno nie pyta o wiek Za a nawet przeciw - zapraszam do dyskusji - Kuba Strzyczkowski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania z Mistrzami - prof. Józef Kaźmierczak

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2010 22:25
Najprostsze organizmy żyły na ziemi już przed miliardami lat. Jednak złożone, wielokomórkowe, to jest historia, którą liczono jeszcze kilka dni temu na kilkaset milionów lat wstecz, a zdaniem prof. Józefa Kaźmierczaka z Polskiej Akademii nauk nawet 1 miliard 600 milionów lat.
rozwiń zwiń