X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najchętniej dzielą się z potrzebującymi ci, którzy mają najmniej

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 19:00
Przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych, które niosą pomoc potrzebującym. Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom, Szlachetna paczka, Banki żywności poruszają ludzkie serca.
Audio
  • Czy jesteśmy gotowi pomagać innym? Jak pomagać, żeby nie urazić drugiej osoby? (Ślady na piasku/Jedynka)
O okresie Świąt Bożego Narodzenia częściej dzielimy się darami z innymi
O okresie Świąt Bożego Narodzenia częściej dzielimy się darami z innymi Foto: GlowImages/EastNews

W tym okresie jest w nas ogromna wrażliwość na ludzką biedę i pragnienie, aby choć na krótki moment rozjaśnić oblicza ludzi smutnych i wykluczonych. Dzielimy się darami rzeczowymi, skromnymi czasem oszczędnościami, wysyłamy sms-y o treści "POMAGAM".

Ksiądz Mirosław Korsak, kapelan chorych i więźniów, podkreśla, że przysłowiowy grosik podarowany potrzebującemu wraca "wielokrotnie powiększony". - Jeżeli dzielimy się drobną rzeczą, to potem wielokrotnie więcej trafia do nas - mówi duchowny. Z jego obserwacji wynika, że najchętniej i najbardziej hojnie dzielą się z innymi ci, którzy mają najmniej.

Ewa Falkowska z UNICEF przypomina, że w Polsce żyje w ubóstwie 1,5 milina dzieci, z czego 700 tysięcy w skrajnym ubóstwie. - UNICEF mówi już od dawna, że powinniśmy określić w ciągu następnych kilku lat, o ile chcemy zmniejszyć liczbę dzieci żyjących w ubóstwie. Tak, żebyśmy mieli cel, do którego chcemy dążyć - podkreśla gość radiowej Jedynki.

Choinki Jedynki. W piątek kolejna licytacja >>>

Czy pomagając dostrzegamy również konkretnych ludzi: tych zza ściany, z najbliższego sąsiedztwa? Jak pomagać, żeby nie budzić poczucia wstydu albo wyższości?

***

Tytuł audycji: Ślady na piasku
Prowadziła: Agnieszka Kozłowska-Łysko
Goście: ksiądz Mirosław Korsak - kapelan chorych i więźniów, Ewa Falkowska - UNICEF, wolontariusze Szlachetnej paczki: Agnieszka Czapla, Małgorzata Łubik i Mateusz Wyźliński
Data emisji: 10.12.2014
Godzina emisji: 23.14

(ag,tj)Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak