Najlepszego lekarstwa na świecie nie można kupić za pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 04:46
- Ludzie najbardziej potrzebują witaminy "M", czyli miłości - mówi lekarka, prof. Barbara Bień. W środę 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego.
Audio
  • Jak pomóc osobie ciężko chorej? (Ślady na piasku/ Jedynka)
Osobie chorej najbardziej może pomóc zwykły ludzki gest jak np. złapanie za rękę czy bycie razem
Osobie chorej najbardziej może pomóc zwykły ludzki gest jak np. złapanie za rękę czy bycie razemFoto: Glow Images/East News

"Czas spędzony obok chorego jest czasem świętym" - napisał papież Franciszek. Z takim zdaniem zgadza się prof. Barbara Bień. Według niej miłość trzeba pokazywać czynem, wsparciem, byciem przy bliskiej osobie. - Takie dobre gesty są w stanie zdziałać więcej niż najlepsze lekarstwa - mówi lekarz.
Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich przyznaje, że wspieranie osób ciężko chorych oczywiście bywa trudne. - Staram się rozmawiać z lekarzami, by większą troską i wrażliwością otaczali chorych. Dzięki temu emocjonalnemu zaopiekowaniu łatwiej znosi się chorobę - opowiada pracowniczka stowarzyszenia.
Jak dodaje Joanna Mielczarek, opieka nad innymi jest życiem z pewnego rodzaju obciążeniem, ale jest ono dobre.
***

Tytuł audycji: Ślady na piasku

Prowadziła: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: prof. Barbara Bień (lekarz), Joanna Mielczarek (Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich w Warszawie)

Data emisji: 11.02.2015

Godzina emisji: 23.14

(sm/ag)

Czytaj także

Tatry, wielka wolność i walka o dusze młodych

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 03:42
- Pochodzę z rodziny, w której służba społeczeństwu i innym ludziom, patriotyzm to było coś, o czym się nie mówiło. Tym się po prostu oddychało - opowiada w "Śladach na piasku" Monika Rogozińska, alpinistka i dziennikarka.
rozwiń zwiń