X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Paweł II - ten, który odszedł, a nie umarł

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 14:32
- On zamienił słowo śmierć, na słowo odchodzenie. W tym jest bardzo głęboka myśl teologiczna - opowiada dominikanin prof. o. Jan Andrzej Kłoczowski.
Audio
  • W 10. rocznicę śmierci ojca świętego Jana Pawła II wspominają współpracownicy i przyjaciele (Ślady na piasku/Jedynka)
Jan Paweł II
Jan Paweł II Foto: Dennis Jarvis/flickr.com/CC BY-SA 2.0

"Podnieście głowy, nie lękajcie się patrzeć w wieczność" - te słowa wypowiedziane w 1999 roku do uczestników Spotkania Młodych na Polach Lednickich, stanowią klamrę dla znanej na całym świecie wypowiedzi z początku pontyfikatu "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!". - Myślę, że to klucz do rozważania jego sztuki odchodzenia - mówi prof. o. Jan Andrzej Kłoczowski.

Pontyfikat Jana Pawła II >>>

Świadkiem odchodzenia Karola Wojtyły był papieski ceremoniarz bp Konrad Krajewski. - Ojciec święty pokazał całemu światu, że można godnie umierać pośród swoich. Stąd tyle osób było przy jego śmierci, żegnaliśmy się. On najpiękniejszy był w ostatnim okresie swojego pontyfikatu - wspomina ze wzruszeniem.

Każdy ze współpracowników i przyjaciół świętego dzieli się osobistymi wrażeniami i doświadczeniem tych ostatnich chwil, mówią też jak co roku 2 kwietnia wygląda Watykan. O. Jan Góra nie wstydzi się łez, a Adam Bujak opowiada o najtrudniejszym zdjęciu, jakie zrobił Papieżowi Polakowi.
***

Tytuł audycji: Ślady na piasku
Prowadziła: Agnieszka Trzeciakiewicz
Goście: prof. o. Jan Andrzej Kłoczowski (dominikanin), bp Konrad Krajewski (ceremoniarz papieski), prof. Zbigniew Mikołejko (historyk religii), o. Jan Góra (dominikanin), Adam Bujak (fotograf), kard. Franciszek Macharski
Data emisji: 25.03.2015
Godzina emisji: 23.14

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uzdrowiona, której Jan Paweł II powiedział: "Wstań! Nie lękaj się"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 23:59
- Dla mnie ważne jest, by moje świadectwo niosło nadzieję wielu ludziom, zarówno w moim kraju, jak i na całym świecie. Jestem szczęśliwa, że mogę nieść nadzieję chorym, szczególnie tym, w stanie terminalnym, którzy są w agonii, tak jak ja byłam - powiedziała Floribeth Mora Diaz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To mówił nam Jan Paweł II ku pamięci

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 12:54
"Musicie być mocni" to kolaż złożony z wystąpień Jana Pawła II, od pierwszej do ostatniej polskiej pielgrzymki. Wśród nich ten najsłynniejszy, wygłoszony na warszawskim placu Zwycięstwa. Ma on charakter przesłania jakie pozostawił nam Papież.
rozwiń zwiń