X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lednica. Spotkanie z Jezusem na warunkach młodych

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 19:16
- Próbujemy godzić dwie rzeczywistości: młodość i entuzjazm z uczeniem pięknej liturgii. To właśnie odróżnia nas od innych zgromadzeń młodych, nie infrastruktura czy coś innego - mówi w Jedynce o. Maciej Soszyński.
Audio
  • O. Wojciech Prus, o. Maciej Soszyński i Kazek Hojna o XX Spotkaniach Młodych Lednica 2000 (Ślady na piasku/Jedynka)
XX Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywają się ono pod hasłem Amen
XX Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbywają się ono pod hasłem "Amen"Foto: Jakub Kaczmarczyk/PAP

Zorganizowane w sobotę 4 czerwca Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się już po raz 20. Tegoroczne wydarzenie łączyło się także z 1050. rocznicą chrztu Polski oraz 800-leciem zakonu dominikanów. To była akże pierwsza Lednica bez jej inicjatora, ojca Jana Góry. - A kto powiedział, że bez niego? Przecież wierzymy w świętych obcowanie. Zresztą sam ojciec Jan to praktykował. On do Jana Pawła II, już po jego przejściu do Domu Ojca, mówił cały czas: "Jak mnie w to wrobiłeś, to mi teraz pomagaj". I my rzeczywiście doświadczamy obecności ojca Jana - tłumaczy o. Wojciech Prus, tak jak o. Soczyński jeden z duszpasterzy ruchu lednickiego.

Czy organizatorzy XX Spotkań Młodych Lednica 2000 przygotowali jakieś nowości, jakie zadanie mają ewangelizatorzy ledniccy, kim są siewcy Lednicy i skąd pomysł, by adorację Najświętszego Sakramentu poprzedzały tańce, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Ślady na piasku

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: o. Wojciech Prus i o. Maciej Soszyński (duszpasterze ruchu lednickiego), Kazek Hojna (główny wodzirej XX Spotkań Młodych Lednica 2000)

Data emisji: 4.06.2016

Godzina emisji: 16.30

pg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co nam zostawił o. Jan Góra?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 11:00
Każdego roku w spotkaniach młodych Lednica 2000 uczestniczy od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojca Jana Górę można kochać albo...

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 12:00
- Dla jednych był człowiekiem świętym, charyzmatykiem płonącym z miłości, dla innych błaznem i hochsztaplerem idącym przez życiem na skróty - mówił Jan Grzegorczyk, autor książki "Święty i błazen", wywiadu-rzeki z o. Janem Górą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowe spotkanie Lednica 2000. Wspomnienie o ojcu Górze

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 07:55
Zakończyło się XX Spotkanie Młodych Lednica 2000. Pod hasłem "Amen" modliło się, śpiewało i tańczyło ponad 65 tysięcy młodych chrześcijan.
rozwiń zwiń