Reżyser "Ufam Tobie": istnieje gwarancja na Boże Miłosierdzie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 18:00
- Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy spotkałem Leszka Dokowicza. Leszek powiedział mi: jeśli będziesz pracował dla Jezusa, przeżyjesz największą przygodę swojego życia - wyznał Maciej Bodasiński, autor dokumentu "Ufam Tobie".
Audio
  • Różne drogi prowadzące do Jezusa ukazane w filmie "Ufam Tobie" (Ślady na piasku/Jedynka)
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie  przebiegają pod hasłem Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią. O drodze ku miłosierdziu powstał  film dokumentalny (zdjęcie ilustracyjne)
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegają pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią". O drodze ku miłosierdziu powstał film dokumentalny (zdjęcie ilustracyjne)Foto: William Murphy/flickr/CC0

- Te słowa we mnie zapadły i spełniły się co do joty. Zaczęliśmy z Leszkiem robić filmy. Ich celem jest przyprowadzić ludzi do Pana Boga. Uważamy, że przez emocje, muzykę, obraz i tekst można otworzyć serce na działanie Łaski Bożej - podkreślał gość radiowej Jedynki.

Światowe Dni Młodzieży 2016 - serwis specjalny >>>

Bohaterzy filmu "Ufam Tobie" żyją w różnych stronach świata: na Filipinach, w Senegalu, Nikaragui, USA, na Litwie, Węgrzech, w Chorwacji i Polsce. Obraz ukazuje ich drogę i odkrywanie Bożego Miłosierdzia. Film w 9 wersjach językowych dodawany jest do pakietów pielgrzyma podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Gdy dwa lata temu ogłoszono, że ŚDM odbędą się w Krakowie stwierdziliśmy, że musimy zrobić film o miłosierdziu. Niesamowite było to, że dopiero rok później papież Franciszek ogłosił, iż hasłem spotkania będzie właśnie miłosierdzie - przyznał Maciej Bodasiński.

Dokumentalista przypomniał również w audycji swoje wcześniejsze filmy: "Ja Jestem", "Duch" czy "Ostatnie wezwanie".

***

Tytuł audycji: "Ślady na piasku"

Prowadzi: Małgorzata Bartas-Witan

Gość: Maciej Bodasiński (reżyser, scenarzysta i producent filmowy)

Data emisji: 23.07.2016

Godzina emisji: 16.32

ab/pg

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży 2016. Już ponad pół miliona zarejestrowanych osób

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 11:13
Już ponad pół miliona osób zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Cały czas za pośrednictwem strony internetowej z całego świata napływają zgłoszenia do udziału w święcie młodych w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM: pomóc młodym odkryć powołanie. Odpowiedź na apel papieża

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 09:30
Ruszyła rejestracja dla zakonów, szkół, ruchów i organizacji katolickich, które chcą się młodym zaprezentować w specjalnym Centrum Powołaniowym.
rozwiń zwiń