X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pan Tadeusz" w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 16:00
8 września cała Polska czyta "Pana Tadeusza". Inicjatorem akcji jest prezydent RP Bronisław Komorowski. Publiczne czytanie dzieła Adama Mickiewicza odbędzie się w 29 polskich miastach. Polskie Radio jest patronem medialnym akcji.
Audio
Pan Tadeusz w Jedynce
Foto: M.Borawska/PR

Mija właśnie dwieście lat od momentu, w którym toczy się akcja najważniejszej polskiej epopei narodowej. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to poemat, będący świadectwem piękna języka polskiego i umiłowania ojczyzny.

Kancelaria Prezydenta RP zwróciła się do władz wszystkich polskich województw, powiatów i gmin o włączenie się do akcji "Narodowe czytanie Pana Tadeusza". W Warszawie poszczególne księgi epopei przeczytanie zostaną przez mistrzów - aktorki i aktorów.

/

Narodowe czytanie rozpocznie się 8 września o godzinie 11.00. Relacji z tego wydarzenia będziecie mogli słuchać Państwo na antenie radiowej Jedynki. O tym, co będzie się działo w ramach akcji będziemy mówili przez całą sobotę między innymi w serwisach informacyjnych.

Specjalnie dla Słuchaczy Programu Pierwszego fragmenty "Pana Tadeusza” czytać będą znani i lubiani. Między innymi: Maryla Rodowicz, Muniek Staszczyk, Krystyna Janda, Jarosław Kret, Maciej Stuhr, Tomasz Majewski i Tomasz Karolak.

Jednak to nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Państwa na 8 września.

W sobotnie popołudnie (po godz.14.00) spotkamy się z Małgorzatą Orzeł z wrocławskiego Ossolineum, która opowie o obyczajowości szlacheckiej przedstawionej w "Panu Tadeuszu” i wystawie "Historia rękopisu Pana Tadeusza".

O godz. 16.05 prof. Jerzy Bralczyk opowie o swojej kolekcji wydań dzieła Adama Mickiewicza i języku poematu.

Po godz. 18.00 zaprezentujemy Państwu najdziwniejsze przeróbki "Pana Tadeusza". Pod lupę weźmiemy między innymi "Pana Tadeusza” po kaszubsku, kabaretową wersję Andrzeja Waligórskiego, XIII księgę wg Fredry i "Pana Tadeusza ” dla informatyków.

O godzinie 19.05 pisarz Krzysztof Rutkowski opowie o tym, jak wyglądało paryskie życie Mickiewicza, kiedy pisał "Pana Tadeusza”.

Na dzień z "Panem Tadeuszem" zapraszamy w najbliższą sobotę (8 września) do Jedynki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak