Kamilla Baar: nie warto zatrzymywać się na trudnych momentach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 14:12
- Życie jest zbyt krótkie, by zatrzymywać się przy trudnych momentach - powiedziała w radiowej Jedynce Kamilla Baar, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Kamilla Baar: nie warto zatrzymywać się na trudnych momentach (Jedynka/Przeboje Przyjaciół radiowej Jedynki)
Kamilla Baar
Kamilla BaarFoto: W. Kusiński/PR

W swojej karierze Kamilla Barr współpracowała z takimi reżyserami, jak np.: Tadeusz Bradecki, Jan Englert, Jerzy Jarocki, Maciej Sobociński, Andrzej Strzelecki. Występowała zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Jej debiutem serialowym była rola Ewy w serialu "Na dobre i na złe" w 2003 roku. Natomiast na dużym ekranie zasłynęła rolą Magdy w komedii sensacyjnej "Vinci" Juliusza Machulskiego. Znana jest też jako wykonawczyni musicalowej piosenki "Miłość u wód" na płycie "Pamiętnik Pani Hanki”.

W audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Kamilla Baar przyznała, że bardzo ważna jest dla niej muzyka. - Rozświetla każdy mój dzień. Towarzyszy mi w każdym stanie, słucham jej non-stop - powiedziała aktorka.

Szczególnie wciąga ją i inspiruje David Bowie. - Jest prawdziwym artystą. Jego wszelkie transformacje i poezja, która w nim jest, towarzyszą mi od dzieciństwa - wyjaśniła Baar w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Jedną z jej ulubionych piosenek jest "Life on Mars". - Ten utwór zawsze mnie wzrusza. Mówi o tym, że każdy z nas gra w życiu własny spektakl. Wszyscy mamy swoją wersją wydarzeń, pragnienia, oczekiwania i nadzieje, a życie mija bardzo szybko - przyznała Kamilla Baar.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

tj/pj

''

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: moim największym bohaterem jest John Williams

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 23:40
- Mam hopla nie tylko na punkcie jego muzyki filmowej - przyznał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" kompozytor i multiinstrumentalista Krzysztof Herdzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: w piosence bierze mnie przede wszystkim muzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2013 11:27
- To ona mnie niesie w dobitnym śpiewaniu tekstu. Jestem aktorem i wstyd się przyznać, ale nawet gdyby był najlepszy tekst, a muzyka kiepska, to bym to mówił jako wiersz - mówił w Jedynce Marian Opania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bujakiewicz: zachwyca mnie muzyka Preisnera

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 23:17
- W historii świata nie było tak dobrej muzyki jak z filmu "Podwójne życie Weroniki" - przyznała w radiowej Jedynce aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alosza Awdiejew: gdy kocha się jakąś piosenkę, to chce się nią być

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 21:53
Na wydanej przez Polskie Radio w 2012 roku płycie "Jestem tutaj" Alosza Awdiejew śpiewa piosenkę "Samotność". Oryginalnie utwór ten nosi tytuł "Szczęście" i jest wykonywany w języku jidysz. - Zakochałem się w tej melodii - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Śleszyńska: słucham Młynarskiego, jest mistrzem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 00:09
- Mam wrażenie, że ciągle jest go za mało. Tęsknię za Wojtkiem Młynarskim - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka i piosenkarka Hanna Śleszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Żak: zawód aktora składa się głównie z niepowodzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 13:21
- W biografii Gustawa Holoubka przeczytałem kiedyś, że wybitnych ról aktorzy grają może jedną - dwie w życiu. Tych bardzo dobrych jest kilkanaście. Reszta to role przeciętne w przeciętnych przedstawieniach – mówił w Jedynce Cezary Żak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:11
- Zawsze uważałem, że jestem na dobrej drodze. Metodą małych kroków zmierzam we właściwym kierunku - powiedział w audycji radiowej Jedynki "Spotkanie z mistrzem" aktor Marcin Bosak.
rozwiń zwiń