"Obok nas" Czesława Niemena na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 22:38
Na pierwszym miejscu 68. notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" znalazł się singiel Czesława Niemena z 1968 roku. Pierwsza trójka zestawienia to prawdziwie mistrzowski skład.
Czesław Niemen
Czesław NiemenFoto: PAP/Jacek Turczyk

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

W sobotę wieczorem wśród Przyjaciół słuchamy muzyki, którą lubimy. Łączą nas piosenki, które znamy, i te nowe, zaproponowane przez innych. W każdym wydaniu Jedynkowej listy towarzyszy nam gość, który opowiada o swoich muzycznych inspiracjach, ulubionych kawałkach i słowach nuconych ukochanej osobie...

Aga Zaryan gościem 68. notowania listy PPR1 - wraz z synkiem i Ellą Fitzgerald śpiewa "Old Macdonald had a farm" >>>

Także za sprawą przesłanych przez Państwa propozycji w skład "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" wchodzą kolejne hity polskiej i światowej sceny muzycznej.

Tym razem największe uznanie głosujących zdobyła piosenka Czesława Niemena "Obok nas" . Na miejscu drugim znalazł się zespół Queen z utworem "I Want To Break Free", a na trzecim Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz, którzy wyśpiewali "Kino Bałtyk". Czołówkę goni "Dirty Diana" Michaela Jacksona.

68. notowanie listy PPR1 >>>

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" zapraszamy w każdą sobotę po godz. 20.00.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Czytaj także

Mimozami jesień się zaczyna. "Wspomnienie" Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 22:06
Piosenka Czesława Niemena "Wspomnienie" na szczycie 57. notowania Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Czesławie Niemenie. Kochajmy go i szanujmy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 10:00
Z takim apelem wystąpił dziennikarz muzyczny i autor książki "Czesław Niemen. Czy go jeszcze pamiętasz?” Dariusz Michalski. 17 stycznia minie 10 lat od śmierci jednego z największym polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młynarski na szczycie Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 23:01
Fenomen Wojciecha Młynarskiego polega na tym, że jego piosenki, słuchane z taką przyjemnością, są też komentarzami do współczesności, które na stałe zagościły w naszej kulturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W "Muzycznej Jedynce" przypominamy znaną i mniej znaną twórczość Niemena

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 23:59
Gdyby żył, 16 lutego obchodziłby 75. rocznicę urodzin. 17 stycznia minęło 10 lat od jego śmierci. Miesiąc, jaki łączy te daty spędzimy w "Muzycznej Jedynce" z Czesławem Niemenem, jednym z największych współczesnych polskich muzyków i kompozytorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata poznaje Czesława Niemena: nie od razu zaiskrzyło

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 15:24
- Zadziałał na mnie, ale pomyślałam, że to bez sensu - jakaś tam Małgosia, a tutaj wielki artysta - powiedziała Małgorzata Niemen. W cyklu radiowej Jedynki "Bez Tajemnic" wspominała swoje pierwsze spotkania z Czesławem.
rozwiń zwiń