Kazimierz Kaczor: powinniśmy wsłuchać się w przekaz Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 22:47
- Żyjemy w dziwnym świecie, ale co jest tego powodem i jakie jest lekarstwo, żeby ten dziwny świat uzdrowić? O tym śpiewa Czesław Niemen - mówił w Jedynce znany aktor.
Audio
  • Kazimierz Kaczor o znajomości z Czesławem Niemenem, występie w orkiestrze i swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Kazimierz Kaczor w studiu Polskiego Radia
Kazimierz Kaczor w studiu Polskiego RadiaFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Kazimierz Kaczor poznał Czesława Niemena podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych w latach 80. ubiegłego wieku.

– Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni z żoną przez naszych przyjaciół na grilla. Jakież było moje zdziwienie i rozradowanie, gdy zobaczyłem, że w ogrodzie siedzi Czesław Niemen. Przysiadłem się i zaczęliśmy rozmawiać. Okazało się, że ten wielki i wspaniały artysta jest człowiekiem niesłychanie ciepłym, mądrym i autoironicznym. Polubiłem bardzo Czesława i darzyłem go ogromnym szacunkiem. Był artystą bezkompromisowym. Wyznaczał sobie pewne granice, poniżej których absolutnie nie schodził za żadną cenę - podkreślał gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".

Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce" >>>

Kazimierz Kaczor jest bohaterem wydanej niedawno książki "Nie tylko polskie drogi". Pełno w niej barwnych i zabawnych anegdot z planów filmowych i scen teatralnych, wciągających historii z działalności opozycyjnej czy relacji z dalekich wypraw w jego wykonaniu. W rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim aktor podzielił się wspomnieniem związanym z piosenką "Rivers Of Babylon" zespołu Boney M oraz Zygmuntem Hübnerem - dyrektorem Teatru Powszechnego i dziekanen Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie.

- Kiedyś w telewizji był taki program "Godzina z...". Bohaterem jednego z odcinków był Zygmunt Hübner. Pod koniec programu gość miał zwyczajowo prawo zażyczyć sobie cokolwiek zechce. Wiedzieliśmy, że Zygmunt będzie chciał dyrygować orkiestrą. Postanowiliśmy, że zrobimy mu niespodziankę i razem m.in. z Wojtkiem Pszoniakiem i Krzyśkiem Majchrzakiem stworzyliśmy orkiestrę aktorów. Gdy kurtyna się podniosła, Zygmunt oniemiał, ponieważ zobaczył nas wykonujących "Rivers Of Babylon", jedną z jego ulubionych piosenek - śmiał się gość Jedynki.

Propozycje, które Kazimierz Kaczor zgłosił do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki", prócz "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena i "Rivers Of Babylon", to "Psalm stojących w kolejce" Krystyny Prońsko oraz "We Are The World" formacji USA for Africa.

Posłuchaj całej audycji!

Zobacz ostatnie zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

pg

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Bujakiewicz: zachwyca mnie muzyka Preisnera

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 23:17
- W historii świata nie było tak dobrej muzyki jak z filmu "Podwójne życie Weroniki" - przyznała w radiowej Jedynce aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alosza Awdiejew: gdy kocha się jakąś piosenkę, to chce się nią być

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 21:53
Na wydanej przez Polskie Radio w 2012 roku płycie "Jestem tutaj" Alosza Awdiejew śpiewa piosenkę "Samotność". Oryginalnie utwór ten nosi tytuł "Szczęście" i jest wykonywany w języku jidysz. - Zakochałem się w tej melodii - mówił w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamilla Baar: nie warto zatrzymywać się na trudnych momentach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 14:12
- Życie jest zbyt krótkie, by zatrzymywać się przy trudnych momentach - powiedziała w radiowej Jedynce Kamilla Baar, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń