Wiemy co powoduje, że Halinie Frąckowiak chce się śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 22:43
Wydawałoby się, że harfa to wielki i nieporęczny instrument, który pasuje do orkiestry symfonicznej. Halinę Frąckowiak ten instrument - jak to ujęła - powalił.
Audio
  • Halina Frąckowiak o jej ulubionej muzyce (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)

Gość "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" podkreśla, że to jest muzyka wykonywana niezwykle ekspresyjnie. Zwłaszcza, kiedy muzykę tę wykonuje Andreas Vollenweider. Bo choć harfa kojarzy się z muzyką łagodną, to w rękach szwajcarskiego wykonawcy staje się niezwykle dynamiczna. Halina Frąckowiak poleca tę muzykę, jeśli ktoś chce się rano obudzić.
Artystka przyznaje, że kiedyś Rod Stewart jej nie porywał, gdyż był dla niej za ostry. Obecnie w jego nowych propozycjach piosenkarka odnajduje spokój i wyciszenie.
Spośród kobiecych głosów dla Haliny Frąckowiak na pierwszym miejscu jest Filippa Giordano, śpiewaczka operowa. Ale śpiewa też utwory lżejsze. - To wybitna artystka i jeszcze do tego piękna - zauważa.
Z polskich wokalistek piosenkarka lubi bardzo Edytę Bartosiewicz. I jako człowieka, i jako artystkę.

Czesław Niemen, Wojciech Młynarski, Halina Kunicka i inni w "Przebojach Przyjaciów Radiowej Jedynki" >>>
Na początku roku Halina Frąckowiak została wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi, który odebrała w pałacu Prezydenckim. - Cały miniony rok od 10 kwietnia 2013 do 10 kwietnia 2014 to dla mnie szczególny rok, rok jubileuszy - przyznaje artystka. To 50 lat śpiewania i wydana płyta z pięćdziesięcioma piosenkami. - Słuchałam ich i miałam wrażenie, że widzę siebie, tę dziewczynę od samego początku, całe jakby życie - przyznaje.
Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

W audycji swoje propozycje przedstawili Marek Gaszyński oraz korespondent Polskiego Radia w Berlinie Wojciech Szymański.

Przedstawiliśmy też Państwa przebojowe propozycje.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziła się 50 lat temu na scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 16:59
Piosenkarka nie chciała robić kariery artystycznej. Została gwiazdą piosenki przez przypadek. Bo nie miała pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie opolskie kostiumy Haliny Frąckowiak

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 18:49
- Ludzie czekali na mój występ i piosenkę, ale też na to, jak będę ubrana. Wyróżniałam się tym, że to były kostiumy nietypowe, a nie sukieneczki - wspomina w Muzycznej Jedynce swoje opolskie festiwale Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń