Irena Jarocka wciąż w sercach słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 22:00
Pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zajęła piosenka "Odpływające kawiarenki" w wykonaniu Ireny Jarockiej.
Irena Jarocka
Irena JarockaFoto: PAP/Barbara Ostrowska

Singiel "Odpływające kawiarenki" ukazał się w 1976 roku. Piosenka stała się jednym z największych przebojów Ireny Jarockiej. Piosenkarka zmarła po ciężkiej chorobie w 2012 roku.

Kolejne dwa czołowe miejsca zajęły tym razem piosenki amerykańskich twórców: "Lucky One" Raula Malo oraz "Dream a Little Dream of Me" duetu Ella Fitzgerald i Louis Armstrong.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w sobotę 3 maja po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

pg

Czytaj także

Paweł Stasiak pracował dwa miesiące, żeby kupić jedną płytę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 20:00
W latach 80-tych zagraniczne płyty były w Polsce bardzo drogie i trudno dostępne. Można je było kupić tylko na giełdach płytowych, a ceny przeliczano z dolarów po kursie czarnorynkowym. Aby kupić tę wymarzoną Paweł Stasiak pracował całe wakacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: jak człowiek nie może czegoś powiedzieć, to zaczyna śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Piosenka towarzyszy jej przez całe życie. Śpiewała swojemu synowi, kiedy był malutki. Marek Grechuta "śpiewa jej". - Jak słucham jego piosenek, to wszystko mi się uśmiecha - mówiła w radiowej Jedynce. Dla Anny Dymnej "piosenka może uwalniać od cierpienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Grochola: raz ludzie nawet płacili mi, żebym tylko nie śpiewała

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:18
- Cała sala zgodnie krzyczała: Grochola lepiej pisz! - wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Katarzyna Grochola.
rozwiń zwiń