Irena Jarocka wciąż w sercach słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 22:00
Pierwsze miejsce w najnowszym zestawieniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" zajęła piosenka "Odpływające kawiarenki" w wykonaniu Ireny Jarockiej.
Irena Jarocka
Irena JarockaFoto: PAP/Barbara Ostrowska

Singiel "Odpływające kawiarenki" ukazał się w 1976 roku. Piosenka stała się jednym z największych przebojów Ireny Jarockiej. Piosenkarka zmarła po ciężkiej chorobie w 2012 roku.

Kolejne dwa czołowe miejsca zajęły tym razem piosenki amerykańskich twórców: "Lucky One" Raula Malo oraz "Dream a Little Dream of Me" duetu Ella Fitzgerald i Louis Armstrong.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w sobotę 3 maja po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71 151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Stasiak pracował dwa miesiące, żeby kupić jedną płytę

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 20:00
W latach 80-tych zagraniczne płyty były w Polsce bardzo drogie i trudno dostępne. Można je było kupić tylko na giełdach płytowych, a ceny przeliczano z dolarów po kursie czarnorynkowym. Aby kupić tę wymarzoną Paweł Stasiak pracował całe wakacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: jak człowiek nie może czegoś powiedzieć, to zaczyna śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Piosenka towarzyszy jej przez całe życie. Śpiewała swojemu synowi, kiedy był malutki. Marek Grechuta "śpiewa jej". - Jak słucham jego piosenek, to wszystko mi się uśmiecha - mówiła w radiowej Jedynce. Dla Anny Dymnej "piosenka może uwalniać od cierpienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Grochola: raz ludzie nawet płacili mi, żebym tylko nie śpiewała

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:18
- Cała sala zgodnie krzyczała: Grochola lepiej pisz! - wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Katarzyna Grochola.
rozwiń zwiń