"One" U2 ciągle numerem 1. Najnowsze Notowanie PPR1

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 22:01
Według głosowania, które przeprowadziła firma Sony, "One" znalazło się na 5. pozycji wśród przebojów wszech czasów. Na liście Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki piosenka irlandzkiej grupy drugi tydzień okupuje miejsce pierwsze.
Bono podczas koncertu U2 w Polsce
Bono podczas koncertu U2 w Polsce Foto: PAP/CAF/Radek Pietruszka

Ballada pochodzi z wydanej w 1991 roku płyty Achtung Baby. Powstały o niej trzy teledyski. Pierwszy pokazywał historię opowiedzianą przez muzyków przebranych za kobiety. W filmiku pojawiły się trabanty oraz ojciec wokalisty Bono w roli starszego człowieka.

Na początku lat 90. klip wzbudził spore kontrowersje. Dlatego powstała jego druga wersja - film z bizonami, kwiatami i pojawiającym się w różnych językach słowem "one". Nieco później nakręcono trzecią wersję - z zespołem U2, który gra na koncercie i Bono siedzącym w pubie.

 

Najnowsze zestawienie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

Losy kolejnego notowania są w Państwa rękach. Zachęcamy do głosowania na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71 151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

''

tj

Czytaj także

Manhattan Transfer oczarowali słuchaczy radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 22:14
Piosenka amerykańskiej grupy jazzowej "Cuentame" (Speak up Mambo) na szczycie 102. notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Navarette: tancerka flamenco jest jak perkusyjny instrument

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 12:38
- Tancerz musi współgrać z muzyką. Flamenco polega na tym, że wystukuje się własny rytm - tłumaczyła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" piosenkarka i tancerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy, które przed oczami Margaret malują obrazy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 21:45
- Piosenki "Ołów" słucham od dziecka i do dziś jest moją ulubioną. Grażyna Łobaszewska jest moim autorytetem, bo nie tylko po prostu śpiewa, ona opowiada piosenki - mówi w Jedynce Margaret.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze notowanie jesieni i "One" U2 na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 22:00
Utwór utrzymał pozycję po zeszłotygodniowym ataku na szczyt listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Losy kolejnego notowania są w Państwa rękach, już teraz więc zachęcamy do głosowania!
rozwiń zwiń