X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ulubione piosenki Sienkiewicza na liście przebojów Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 21:02
Lider zespołu Elektryczne Gitary i ceniony... neurolog specjalnie dla "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” wytypował trzy, szczególne dla niego utwory.
Audio
Kuba Sienkiewicz w studiu Radiowej Jedynki
Kuba Sienkiewicz w studiu Radiowej Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

W kolejnym odcinku nowej audycji Jedynki zaprosiliśmy do studia Kubę Sienkiewicza, by opowiedział Zbigniewowi Krajewskiemu, jakie utwory są w jego życiu najważniejsze i dlaczego. Wokalista zespołu Elektryczne Gitary wytypował trzy tytuły.

- Moją propozycją jest piosenka "Między nami” Jacka Kaczmarskiego. Pochodzi ona ze szczególnej płyty, solidnie wyprodukowanej muzycznie. Jestem pewny, że może trafić nie tylko do osób, które lubią surowe brzmienie Kaczmarskiego - mówił gość radiowej Jedynki.

>> Tu sprawdzisz, jak zakończyło się pierwsze notowanie zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Jego drugi typ, czyli piosenka "Czy już mnie nie kochasz” Kazimierza Grześkowiaka, to wyraz osobliwej fascynacji Kuby Sienkiewicza wspomnianym artystą. - Płytę "Chłop żywemu nie przepuści" mam od szóstego roku życia i tak już mi towarzyszy - przyznał.

Ostatnim przebojem, na który zwrócił uwagę muzyk, była piosenka "Jestem z miasta” zespołu Elektryczne Gitary. - Zaproszono mnie kiedyś, żebym się wyprowadził na wieś na Lubelszczyźnie i tam pracował jako lekarz. Stwierdziłem jednak, że nie jestem gotowy na taką zmianę i wtedy powstała ta piosenka - wspominał muzyk. Wszystkie typy trafiły do zestawu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" i można już na nie głosować. 

 

Jaka jest nowa płyta Elektrycznych Gitar i co szczególnie porusza Kubę Sienkiewicza – tego dowiesz się z nagrania całej rozmowy. Zapraszamy do słuchania!

O propozycje do listy przebojów poprosiliśmy także Marka Brzezińskiego - znakomicie znanego słuchaczom Polskiego Radia korespondenta z Paryża. Swoje propozycje przygotował również dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Posłuchaj naszych ekspertów i przekonaj się, na jakie piosenki postawili i dlaczego.

Więcej na temat muzyki i najlepszych artystów znajdziesz w MUZYCZNEJ JEDYNCE

/

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20. zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak