Ulubione piosenki Sienkiewicza na liście przebojów Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 21:02
Lider zespołu Elektryczne Gitary i ceniony... neurolog specjalnie dla "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” wytypował trzy, szczególne dla niego utwory.
Audio
Kuba Sienkiewicz w studiu Radiowej Jedynki
Kuba Sienkiewicz w studiu Radiowej Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

W kolejnym odcinku nowej audycji Jedynki zaprosiliśmy do studia Kubę Sienkiewicza, by opowiedział Zbigniewowi Krajewskiemu, jakie utwory są w jego życiu najważniejsze i dlaczego. Wokalista zespołu Elektryczne Gitary wytypował trzy tytuły.

- Moją propozycją jest piosenka "Między nami” Jacka Kaczmarskiego. Pochodzi ona ze szczególnej płyty, solidnie wyprodukowanej muzycznie. Jestem pewny, że może trafić nie tylko do osób, które lubią surowe brzmienie Kaczmarskiego - mówił gość radiowej Jedynki.

>> Tu sprawdzisz, jak zakończyło się pierwsze notowanie zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Jego drugi typ, czyli piosenka "Czy już mnie nie kochasz” Kazimierza Grześkowiaka, to wyraz osobliwej fascynacji Kuby Sienkiewicza wspomnianym artystą. - Płytę "Chłop żywemu nie przepuści" mam od szóstego roku życia i tak już mi towarzyszy - przyznał.

Ostatnim przebojem, na który zwrócił uwagę muzyk, była piosenka "Jestem z miasta” zespołu Elektryczne Gitary. - Zaproszono mnie kiedyś, żebym się wyprowadził na wieś na Lubelszczyźnie i tam pracował jako lekarz. Stwierdziłem jednak, że nie jestem gotowy na taką zmianę i wtedy powstała ta piosenka - wspominał muzyk. Wszystkie typy trafiły do zestawu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" i można już na nie głosować. 

 

Jaka jest nowa płyta Elektrycznych Gitar i co szczególnie porusza Kubę Sienkiewicza – tego dowiesz się z nagrania całej rozmowy. Zapraszamy do słuchania!

O propozycje do listy przebojów poprosiliśmy także Marka Brzezińskiego - znakomicie znanego słuchaczom Polskiego Radia korespondenta z Paryża. Swoje propozycje przygotował również dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Posłuchaj naszych ekspertów i przekonaj się, na jakie piosenki postawili i dlaczego.

Więcej na temat muzyki i najlepszych artystów znajdziesz w MUZYCZNEJ JEDYNCE

/

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20. zaprasza Zbigniew Krajewski.

''