Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
Audio
Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę
Foto: PAP/ Stach Leszczński

– Lubię piosenki, w których dobrze rozumiem tekst. To w wypadku popu nie zawsze jest możliwe, bo albo ten tekst jest błahy, albo zaśpiewany tak, że się go nie da zrozumieć. Lubię piosenki śpiewane przez osoby z dobrą dykcją i takie, w których tekst coś z sobą niesie, a nie tylko ma się mieścić we frazie – przyznała scenarzystka, która była gościem specjalnym audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.

>> Tu znajdziesz najnowsze wyniki głosowania na "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Co zdaniem Ilony Łepkowskiej jest przykładem takiej twórczości najwyższej próby? – To piosenka Franka Sinatry "My way” w tłumaczeniu Wojciecha  Młynarskiego, czyli "Idź swoją drogą”. Bardzo ją lubię w wykonaniu Adama Nowaka. Tekst mówi o tym, że nie można iść na kompromisy, co jest mi bardzo bliskie – powiedziała scenarzystka.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Ilona Łepkowska bardzo lubi też teksty Agnieszki Osieckiej. Częściowo przez trudne doświadczenia życiowe pisarki. – Ona bywała często osobą bardzo nieszczęśliwą i sprawy uczuciowe nie zawsze się jej układały. Przez to prawie każda piosenka Osieckiej jest gotowym scenariuszem. To historie z których dokładnie wiemy, co kobieta przeżyła, jak wyglądał jej związek. Słyszę tekst i widzę te historie. Jak w piosence "Kiedy mnie już nie będzie” albo "Uciekaj moje serce” – powiedziała.

Ilona Łepkowska przyznała też, że uwielbia śpiewać w samochodzie. – Jak nie śpiewam, to oznacza coś złego. Zastanawiam się wtedy co jest z moim życiem nie tak. Normalnie uwielbiam się nawet wydzierać – dodała. Na wybrane przez gościa specjalnego radiowej Jedynki utwory będzie można głosować w zestawieniu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.

Swoje propozycje do listy wytypowali także: berlińskiego korespondenta Polskiego Radia Wojciech Szymański oraz dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1. 

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20. zaprasza Zbigniew Krajewski.

''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulubione trzy piosenki Mai Kleszcz

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 21:47
Maja Kleszcz - wokalistka i producentka muzyczna, która występuje też w projekcie incarNations wytypowała trzy, szczególne dla niej utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
rozwiń zwiń