X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Gawliński przyznaje: jestem wojownikiem, ale…

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 21:13
...wojownikiem wyjątkowym, bo żyjącym w zgodzie z naturą - powiedział gość specjalny "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". A co gra w wojowniczej duszy Roberta Gawlińskiego?
Audio
  • Monika i Robert Gawlińscy w radiowej Jedynce o swoich ukochanych piosenkach
  • Sylwia Chutnik o swoich ulubionych utworach
  • Muzyczna propozycja Marka Brzezińskiego
Robert Gawliński w studiu radiowej Jedynki
Robert Gawliński w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Dwie dekady od wybuchu "wilkomanii” Robert Gawliński ani myśli złożyć broń. Przeciwnie: właśnie przywdział pióropusz i ruszył na ścieżkę wojenną. Jak sam deklaruje, staje przeciwko wszystkim, którzy wątpią w to, że świat jest fajnym miejscem. Staje uzbrojony  wyłącznie w piosenki i dające do myślenia teksty. I ze wsparciem najbliższych. - Nie przeraża mnie wojownik w pióropuszu, wiele wspólnych lat mamy za sobą, a ja jestem spokojną squaw – śmieje się Monika Gawlińska, która z mężem odwiedziła studio radiowej Jedynki.
"Światło i mrok" to tytuł najnowszej płyty zespołu Wilki. Jak sugeruje tytuł, łączy ona wiele skrajności. W warstwie muzycznej to zarówno ballady, jak i piosenki "z mocą”. - Dla mnie wyjątkowy jest utwór "Syriusz", który powstał na końcu i którego miało nie być na płycie. Na szczęście jest, a ja będę jego wielkim propagatorem. To utwór z wykopem. Zresztą cała ta płyta jest jedną z najbardziej dynamicznych w naszej historii - opowiadał Robert Gawliński.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Monika i Robert Gawlińscy specjalnie dla słuchaczy Jedynki wytypowali swoje 3 ulubione utwory. Zgodnie z tradycją audycji trafią one do kolejnego zestawu piosenek do głosowania. Pierwszy z nich to utwór Johnny'ego Casha "Hurt". - Zawsze bardzo wzruszam się przy tej piosence i mam gęsią skórkę, jak słucham Casha. Kiedyś spotkaliśmy się z naszym, o 20 lat młodszym, kolegą i okazało się, że właśnie przy tej piosence wszyscy się popłakaliśmy - wspominała Monika Gawlińska.

Pozostałe propozycje gości radiowej Jedynki to  "Maybe Someday" zespołu The Cure oraz "Days Are Forgotten" grupy Kasabian. Dlaczego zdecydowali się oni właśnie na takie typy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Monika i Robert Gawlińscy sami odpowiedzieli na to pytanie, a także wiele innych, zadawanych m.in. przez słuchaczy Jedynki.

Swoje muzyczne typy przedstawili również pisarka Sylwia Chutnik i paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński. Na co się zdecydowali? Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''
Komentarze1
aby dodać komentarz
wiktor20002014-07-20 17:34 Zgłoś
Nie chciałbym się wymądzać, ale wypadałoby napisać, że chodzi o Casha interpretację utworu "Hurt" zespołu Nine Inch Nails. Interpretację tak doskonałą, że sam autor, pan Reznor przyznał, że teraz jest to utwór Johny Casha. Dziękuję :)