Robert Gawliński przyznaje: jestem wojownikiem, ale…

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 21:13
...wojownikiem wyjątkowym, bo żyjącym w zgodzie z naturą - powiedział gość specjalny "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". A co gra w wojowniczej duszy Roberta Gawlińskiego?
Audio
  • Monika i Robert Gawlińscy w radiowej Jedynce o swoich ukochanych piosenkach
  • Sylwia Chutnik o swoich ulubionych utworach
  • Muzyczna propozycja Marka Brzezińskiego
Robert Gawliński w studiu radiowej Jedynki
Robert Gawliński w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Dwie dekady od wybuchu "wilkomanii” Robert Gawliński ani myśli złożyć broń. Przeciwnie: właśnie przywdział pióropusz i ruszył na ścieżkę wojenną. Jak sam deklaruje, staje przeciwko wszystkim, którzy wątpią w to, że świat jest fajnym miejscem. Staje uzbrojony  wyłącznie w piosenki i dające do myślenia teksty. I ze wsparciem najbliższych. - Nie przeraża mnie wojownik w pióropuszu, wiele wspólnych lat mamy za sobą, a ja jestem spokojną squaw – śmieje się Monika Gawlińska, która z mężem odwiedziła studio radiowej Jedynki.
"Światło i mrok" to tytuł najnowszej płyty zespołu Wilki. Jak sugeruje tytuł, łączy ona wiele skrajności. W warstwie muzycznej to zarówno ballady, jak i piosenki "z mocą”. - Dla mnie wyjątkowy jest utwór "Syriusz", który powstał na końcu i którego miało nie być na płycie. Na szczęście jest, a ja będę jego wielkim propagatorem. To utwór z wykopem. Zresztą cała ta płyta jest jedną z najbardziej dynamicznych w naszej historii - opowiadał Robert Gawliński.

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Monika i Robert Gawlińscy specjalnie dla słuchaczy Jedynki wytypowali swoje 3 ulubione utwory. Zgodnie z tradycją audycji trafią one do kolejnego zestawu piosenek do głosowania. Pierwszy z nich to utwór Johnny'ego Casha "Hurt". - Zawsze bardzo wzruszam się przy tej piosence i mam gęsią skórkę, jak słucham Casha. Kiedyś spotkaliśmy się z naszym, o 20 lat młodszym, kolegą i okazało się, że właśnie przy tej piosence wszyscy się popłakaliśmy - wspominała Monika Gawlińska.

Pozostałe propozycje gości radiowej Jedynki to  "Maybe Someday" zespołu The Cure oraz "Days Are Forgotten" grupy Kasabian. Dlaczego zdecydowali się oni właśnie na takie typy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Monika i Robert Gawlińscy sami odpowiedzieli na to pytanie, a także wiele innych, zadawanych m.in. przez słuchaczy Jedynki.

Swoje muzyczne typy przedstawili również pisarka Sylwia Chutnik i paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński. Na co się zdecydowali? Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

Na listę głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''