Co Stachursky nuci do ucha, gdy jest zakochany?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 21:57
- Myślę, że każdy normalny mężczyzna potrafi zanucić ze dwie piosenki tak wyjątkowo, intymnie i osobiście - mówił popularny wokalista w liście "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
Stachursky
StachurskyFoto: Emilia Iwanicka/PR

Jedna z takich piosenek to w przypadku Stachurskiego "Waiting for a girl like you" amerykańskiego zespołu Foreigner. Artysta zaproponował ten utwór do kolejnego notowania listy. - To jeden z tych zespołów, który zdopingował mnie do tego, żeby samemu stanąć na scenie i śpiewać - uzasadniał.

Stachursky podkreślał w audycji swoje zamiłowanie do muzyki rockowej. Ten gatunek muzyczny odkrył dla siebie dzięki irlandzkiemu zespołowi Thin Lizzy. Szczególnym sentymentem darzy utwór "Waiting for an alibi". - To typowy przykład kapitalnego brzmienia zespołu, którego na późniejszych płytach Thin Lizzy nie udało się już powtórzyć. Technologia szła do przodu, oni się rozwijali, ale tego charakterystycznego brzmienia jak tutaj już nie było - podkreślał.

Ostatnią propozycją Stachursky'ego była piosenka "Here I Go Again" angielskiego zespołu Whitesnake. - Zawsze chciałem żeby perkusja w moich utworach brzmiała tak jak w Whitesnake. Kiedyś mi się to nawet udało, ale niestety to był tylko epizod. Zresztą, coraz rzadziej nagrywa się perkusję na żywo - podsumował.

Gość specjalny audycji mówił ponadto o swojej nowej, zaskakującej płycie "Boski plan".

>> Przeczytaj i posłuchaj, co działo się w poprzednich audycjach "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Swoje muzyczne typy przedstawili również paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński i jego córka Irenka oraz dziennikarz muzyczny Robert Sankowski. Na co się zdecydowali? Zapraszamy do wysłuchania nagrań.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz lubi dać czadu w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 21:38
- Ja się nie denerwuję za kółkiem. Jeżeli już krzyczę, to dlatego, że śpiewam - mówiła popularna wokalistka w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”. I zdradziła jakiej muzyki lubi słuchać w aucie i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gawliński przyznaje: jestem wojownikiem, ale…

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 21:13
...wojownikiem wyjątkowym, bo żyjącym w zgodzie z naturą - powiedział gość specjalny "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". A co gra w wojowniczej duszy Roberta Gawlińskiego?
rozwiń zwiń