Namiętne i erotyczne – oto ulubione utwory Ani Wyszkoni

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 21:01
Chris Isaak, George Michael i Alicia Keys – to artyści, którzy w wokalistce wywołują szczególe emocje. O tych najgorętszych opowiedziała słuchaczom "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
Audio
  • Ania Wyszkoni opowiada o ukochanych piosenkach, a nawet nieco nuci...
  • Z Barcelony muzyczna korespondencja Ewy Wysockiej
  • Muzyczne propozycje Sylwii Chutnik
Namiętne i erotyczne  oto ulubione utwory Ani Wyszkoni
Foto: www.facebook.com/aniawyszkoni

- Z każdym rokiem słucham muzyki poważniejszej i głębszej. Być może przez to, że dojrzewam, ale też dlatego, że żyję szybko. Dlatego kiedy przysiadam, chcę posłuchać spokojniejszych dźwięków – mówiła Ania Wyszkoni w radiowej Jedynce.
Jakie piosenki zdecydowała się wytypować wokalistka do naszej listy? Na początek Alicia Keys. - Ona niezmiennie jest moim numerem jeden! Piosenka "Try Sleeping With A Broken Heart” jest nastrojowa i trochę smutniejsza, ale to moja absolutnie ulubiona piosenka! Ta głębia, która towarzyszy jej od pierwszych dźwięków, powoduje u mnie dreszcze – przyznała wokalistka.

>> Tu znajdziesz notowania i nowości z listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"
Jeśli natomiast chodzi o śpiewających mężczyzn, Ania Wyszkoni wskazała na Chrisa Isaaka. - Przyznam, że "Wicked Game" to nie jest utwór, którego słucham codziennie. Ale zawsze, kiedy trafiam na niego w radiu uświadamiam sobie, jak silne emocje we mnie wywołuje. Jest niezwykle namiętny, przesycony erotyzmem. Mam wtedy przed oczami ten niesamowity, czarno-biały teledysk – wspominała.

Jej trzecią propozycja do listy Jedynki była piosenka George’a Michaela "Father Figure”. Dlaczego? - W utworze tym zakochałam się podczas koncertu Michaela w Paryżu. Podczas tego koncertu mój ukochany poprosił mnie o rękę. Kiedy słucham tej piosenki cieszę się, że mam przy sobie osobę, dzięki której mogę czuć się bezpiecznie – dodała.

Swoje propozycje do listy zgłosiły nam jeszcze dwie, wyjątkowe kobiety. Korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie Ewa Wysocka zdecydowała się na utwór "Resistire" w wykonaniu El Duo Dynamico. Natomiast pisarka Sylwia Chutnik postawiła na zespół Gogol Bordello i piosenkę "Pala Tute" oraz "Bądź taka, nie bądź taka" Maanamu. Skąd takie wybory? Zapraszamy do wysłuchania nagrań, w których obie panie wszystko wyjaśniają.

Propozycje Ani Wyszkoni, Ewy Wysockiej i Sylwii Chutnik, a także piosenki zgłoszone przez słuchacz trafiły już do naszego zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski. (ei)

''

Czytaj także

Koncert Ani Wyszkoni w Wieluniu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 17:55
rozwiń zwiń