Co łączy Sylwię Chutnik i Madonnę? Gogol Bordello!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 07:00
- Skład tego zespołu to prawdziwa mieszanka "multi-kulti". Być może dlatego ich koncerty wnoszą zupełnie nową jakość punkowego, cygańskiego grania - mówiła w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” pisarka Sylwia Chutnik.
Audio
Eugene Htz z zespołu Gogol Bordello
Eugene Hütz z zespołu Gogol Bordello Foto: Wikipedia/CC/Kadellar

Laureatka paszportu Polityki była naszym muzycznym ekspertem, czyli do zestawienia "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”  wytypowała swoje dwa ulubione utwory. Dlaczego postawiła na Gogol Bordello i piosenkę "Pala Tute"?

- To szalona muzyka tworzona przez szalonych ludzi. Przez zespół przetoczyło się wielu wspaniałych muzyków z Izraela, Ukrainy, Chin, czy Wielkiej Brytanii. To naprawdę skład multi-kulti. W efekcie mamy punkowe, cygańskie granie - mówiła pisarka w radiowej Jedynce.

>>Namiętne i erotyczne – oto ulubione utwory Ani Wyszkoni

>> Co Stachursky nuci, kiedy jest zakochany?

>> Ania Rusowicz lubi dać czadu w samochodzie

>> Robert Gawliński wzrusza się przy Cashu

Niekwestionowaną siłą Gogol Bordello są koncerty i żywiołowość muzyków. - Zakochała się w nich Madonna i zaprosiła na trasę koncertową. Zakochali się też z pewnością wszyscy, którzy widzieli ich na żywo. Ich sceniczna energia wykracza zdecydowanie poza stabndardy głównego nurtu - mówiła Sylwia Chutnik

Co się stanie z połączenia ekspresji Madonny z dzikością Gogol Bordello? Oto "La Isla Bonita" i "Pala Tute" w jednym:

Nasza muzyczna ekspertka opowiadała też o warszawskim festiwalu "Niewinni czarodzieje”, który zakończył się 18 listopada. To projekt organizowany przez Instytut Stefana Starzyńskiego, traktujący o Warszawie XX wieku, szczególnie nawiązujący do barwnego okresu jej kultury, który rozpoczął się po Odwilży 56 roku. - Tegoroczna edycja odnosi się przede wszystkim do epoki początków punk rocka. Na myśl przychodzi mi więc Maanam. Wybrałam piosenkę ze wstrząsającym tekstem. To dziś wciąż bardzo szokujące granie - mówiła pisarka o utworze "Bądź taka, nie bądź taka".
Na propozycje Sylwii Chutnik już można głosować. Znajdziecie je Państwo wśród 10 nowości zgłoszonych do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” (więcej informacji TU).

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

(ei)

''

Czytaj także

Ulubione piosenki Sienkiewicza na liście przebojów Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 21:02
Lider zespołu Elektryczne Gitary i ceniony... neurolog specjalnie dla "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki” wytypował trzy, szczególne dla niego utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilona Łepkowska: uwielbiam się wydzierać, gorzej jest jak milczę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 21:10
- Często śpiewam w samochodzie, wydzieram się nawet, gdy nie znam dobrze tekstu – przyznała jedna z najpopularniejszych, polskich scenarzystek. A jaka muzyka szczególnie porusza Ilonę Łepkowską?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta U2 oburzyła fanów. "Złapali się za głowy”

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 13:36
- Pamiętam konsternację, że krążek zupełnie nie brzmi, jak U2. Ale uważam że "Achtung Baby” to płyta, do której trzeba się przekonać - mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” dziennikarz muzyczny Rober Sankowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Geppert zaskoczyła wszystkich i... wygrała

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 22:00
Jej piosenka "Sentymentu mgła” zwyciężyła w najnowszym notowaniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Z najwyższego miejsca podium zrzuciła samego Seweryna Krajewskiego.
rozwiń zwiń