Ryszard Rynkowski wspiera młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 21:00
- "Razem" to moja najważniejsza płyta. Nie tylko dlatego, że jest moim najmłodszym dzieckiem. Ten album ma również do spełnienia inną rolę - mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Ryszard Rynkowski.
Audio
Ryszard Rynkowski
Ryszard RynkowskiFoto: Piotr Grabka/PR

Wydany pod koniec listopada dwupłytowy album "Razem" zawiera covery znanych polskich i zagranicznych przebojów oraz symfoniczne wersje wybranych utworów Ryszarda Rynkowskiego. Dochód z jego sprzedaży zasili konto Fundacji Elbląg, która wspiera młode talenty z regionu.

Sprawdź najnowsze notowanie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" >>>

- My, wykonawcy elbląscy, a konkretnie ja, grupa wokalna oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zrezygnowaliśmy z naszych tantiem i pracujemy tą płytą na Fundację. To dodatkowy sens, który podwyższa jakość tej płyty - tłumaczył Ryszard Rynkowski.

Gość Zbigniewa Krajewskiego wybrał swoje trzy ulubione utwory, na które głosować będzie można już w kolejnym notowaniu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki". Były to "A Song For You" Donny'ego Hathawaya, "Georgia On My Mind" Raya Charlesa oraz "Vivere" Andrei Bocellego.

Swoją propozycje do listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" przedstawił także paryski korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński i jego córka Irenka, a "stare i złote" hity zaprezentował Robert Sankowski, krytyk muzyczny "Gazety Wyborczej".

>>> Tu znajdziesz starsze notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Do usłyszenia co sobotę po godzinie 20.00. Zaprasza Zbigniew Krajewski.
''

Czytaj także

Męskie głosy, które wywołują dreszcze u Małgorzaty Ostrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 20:44
- Ciężko mi wymienić ulubione utwory. Mam za to wykonawców, którzy na mnie działają. I to zdecydowanie częściej są mężczyźni – przyznała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” wokalistka. Kto szczególnie porusza Małgorzatę Ostrowską?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwia Chutnik o tym, co łączy Masalę i Beastie Boys

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 07:00
- W tej chwili muzycy tak mieszają style, że słuchaczom nie są już potrzebne szufladki - powiedział pisarka, zgłaszając utwory do Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To dopiero siła sentymentu! Edyta Geppert na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 21:55
Już po raz czwarty piosenka tej właśnie wokalistki zwyciężyła w zestawieniu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki”. Po piętach depcze jej jednak pewna zagraniczna gwiazda.
rozwiń zwiń