"Próbuję zagrać to, że śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 21:34
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego, reżyser teatralny i filmowy oraz wokalista zespołu Dr Misio. O wszystkich swych wcieleniach Arkadiusz Jakubik opowiadał w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
Arkadiusz Jakubik
Arkadiusz JakubikFoto: Piotr Grabka/PR

- Zdaję sobie doskonale sprawę ze swoich ułomności wokalnych, ale nie przeszkadza mi to zupełnie, bo nadrabiam to na scenie charyzmą, osobowością, wdziękiem i urokiem osobistym. Próbuję zagrać to, że śpiewam - nie krył autoironii Arkadiusz Jakubik.

Jego zespół - Dr Misio na przełomie lutego i marca wydaje debiutancką płytę pt. "Młodzi". Już w przyszłym tygodniu premierę będzie miał teledysk do tytułowej piosenki nakręcony "po starej znajomości" przez Wojtka Smarzowskiego. - Znakomity klip. Prowokujący, narysowany ostrym charakterem filmowego pisma, jak to u Wojtka. Wypuścimy go do internetu i gdzie tam tylko jeszcze będzie można. Polecam Państwu gorąco - mówił gość Jedynki.

Teksty na debiutancką płytę Dr Misio napisali Krzysztof Varga i Marcin Świetlicki, a produkcją zajął się Olaf Deriglasoff.

Arkadiusz Jakubik przedstawił również swoje propozycje do listy "Przyjaciół Przebojów Radiowej Jedynki". Były to "Riders On The Storm” zespołu The Doors, "Kiedy byłem małym chłopcem" Breakoutu oraz "Dyabeu" zespołu Deriglasoff.

W najnoszszym zestawie do głosowania znajdą się ponadto piosenki zaproponowane przez paryskiego korespondenta Polskiego Radia Marka Brzezińskiego i jego córkę Irenkę oraz pisarkę Sylwię Chutnik.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl. Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Ryszard Rynkowski wspiera młode talenty

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 21:00
- "Razem" to moja najważniejsza płyta. Nie tylko dlatego, że jest moim najmłodszym dzieckiem. Ten album ma również do spełnienia inną rolę - mówił w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Ryszard Rynkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rock jest jak jedna wielka rzeka"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 22:39
Muniek Staszczyk odniósł się w ten sposób do najnowszej płyty T.Love "Old is Gold". Przy jej nagrywaniu zespół inspirował się klasycznymi wykonawcami z nurtu bluesa, country i rocka.
rozwiń zwiń