X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Ogórek jak Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:06
Nie śpiewa, ale słucha starych piosenek. I choć, jego zdaniem, satyryk nie może być sentymentalny, to on lubi słuchać staroci i właśnie takie piosenki zaproponował słuchaczom.
Audio
Michał Ogórek w studiu radiowej Jedynki
Michał Ogórek w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Gralewski/PR

- Nienawidzę piosenek kabaretowych, które po jednokrotnym przesłuchaniu stają się nie do wytrzymania - zdradza gość radiowej Jedynki. Satyryk przyznaje, że są utwory ponadczasowe, jak te z "Kabaretu starszych panów", ale nawet ich trudno słuchać wielokrotnie.

Są natomiast zespoły, które Michał Ogórek lubi i należy do nich Budka Suflera, choć satyryk zastrzega, że nie słucha tej muzyki codziennie. Do Jedynkowej listy nasz gość zgłosił "Bal wszystkich świętych".

Drugą zaproponowaną przez Michała Ogórka piosenką był utwór zespołu Queen "The show must go on" ("Przedstawienie musi trwać”). Dobrze oddaje on sens różnych zawodów, np. dziennikarza czy satyryka. Wszystko musi się kręcić, następnego dnia znów wyjdzie gazeta, jutro znów ukażą się wiadomości. - To jedyny sens naszej pracy - zauważa satyryk.

Trzecia piosenka zgłoszona przez Michała Ogórka to "Tańcząc w powietrzu" zespołu Anawa z Andrzejem Zauchą. Utwór z jego czasów studenckich. Nasz gość zaliczył go do niewielu, które przetrwały próbę czasu.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

>>> Sprawdź ostatnie notowanie listy Piosenek Przyjacioł Radiowej Jedynki

Posłuchaj całej rozmowy z Michałem Ogórkiem, a także propozycji Marka Brzezińskiego i Roberta Sankowskiego z "Gazety Wyborczej". 

 (ag) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
rozwiń zwiń