Michał Ogórek jak Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:06
Nie śpiewa, ale słucha starych piosenek. I choć, jego zdaniem, satyryk nie może być sentymentalny, to on lubi słuchać staroci i właśnie takie piosenki zaproponował słuchaczom.
Audio
Michał Ogórek w studiu radiowej Jedynki
Michał Ogórek w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Gralewski/PR

- Nienawidzę piosenek kabaretowych, które po jednokrotnym przesłuchaniu stają się nie do wytrzymania - zdradza gość radiowej Jedynki. Satyryk przyznaje, że są utwory ponadczasowe, jak te z "Kabaretu starszych panów", ale nawet ich trudno słuchać wielokrotnie.

Są natomiast zespoły, które Michał Ogórek lubi i należy do nich Budka Suflera, choć satyryk zastrzega, że nie słucha tej muzyki codziennie. Do Jedynkowej listy nasz gość zgłosił "Bal wszystkich świętych".

Drugą zaproponowaną przez Michała Ogórka piosenką był utwór zespołu Queen "The show must go on" ("Przedstawienie musi trwać”). Dobrze oddaje on sens różnych zawodów, np. dziennikarza czy satyryka. Wszystko musi się kręcić, następnego dnia znów wyjdzie gazeta, jutro znów ukażą się wiadomości. - To jedyny sens naszej pracy - zauważa satyryk.

Trzecia piosenka zgłoszona przez Michała Ogórka to "Tańcząc w powietrzu" zespołu Anawa z Andrzejem Zauchą. Utwór z jego czasów studenckich. Nasz gość zaliczył go do niewielu, które przetrwały próbę czasu.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje można zgłaszać też SMS-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

>>> Sprawdź ostatnie notowanie listy Piosenek Przyjacioł Radiowej Jedynki

Posłuchaj całej rozmowy z Michałem Ogórkiem, a także propozycji Marka Brzezińskiego i Roberta Sankowskiego z "Gazety Wyborczej". 

 (ag) 

Czytaj także

Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
rozwiń zwiń