Bednarek, Grechuta i Jamajka. To siła marzeń!

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 13:48
Popularny muzyk reggae na koncertach wykonuje jeden z największych przebojów Marka Grechuty. Który i dlaczego? O tym Kamil Bednarek opowiedział w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Audio
  • Od Marleya do Grechuty - muzyka, którą kocha Kamil Bednarek
  • Muzyczna propozycja z Barcelony - Ewa Wysocka
  • Marek Gaszyński i jego "stare i złote" propozycje
Kamil Bednarek w studiu Jedynki
Kamil Bednarek w studiu Jedynki Foto: Wojciech Kusiński/PR

– Nigdy nie zapomnę o twórczości Marka Grechuty, bo dzięki jego utworom pokochałem śpiewanie. Najbardziej lubię "Dni, których jeszcze nie znamy” i też śpiewam to na koncertach. Uwielbiam ten utwór, bo doświadczyłem tej prawdy na własnej skórze, kiedy z dnia na dzień moje marzenia zaczęły się spełniać. Wiem, że nie zaśpiewam tak jak Grechuta, ale wkładam w to całe serce i cieszę się, widząc reakcję publiczności – opowiadał Kamil Bednarek w Jedynce.

Jednym z wielkich, jeszcze kilka lat temu nieosiągalnych marzeń Kamila Bednarka była podróż na Jamajkę. – Aż wreszcie się udało i to nawet polecieć tam na koncert. Na Jamajce pozbyłem lęku przed okazywaniem uczuć na scenie. Pomyślałem też wtedy, że przylecę do Polski, spróbuję tak się otworzyć na scenie. I od tamtej pory nasze koncerty wyglądają zupełnie inaczej – opowiadał muzyk.

Najmłodszy z dotychczasowych gości audycji Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki przyznał też, że najbardziej relaksującą dla niego muzyką wcale nie jest ta współczesna. - W samochodzie strasznie relaksuje mnie utwór Boba Marleya "Waiting In Vain”. Późno zacząłem słuchać Marleya, bo nie rozumiałem o co chodzi w jego twórczości. Dopiero kiedy poznałem historię tej muzyki i pokochałem reggae, tak naprawdę odkryłem Marleya. Przy jego muzyce odcinam się od świata. I po prostu się uśmiecham, relaksuję. To doskonały sposób na stres i wszystkim go polecam. Zamiast się złościć, lepiej włączyć ulubioną piosenkę i uśmiechnąć się – mówił Kamil Bednarek.

Na oba utwory zgłoszone przez Kamila Bednarka można już głosować. A co jeszcze młody wokalista ma wśród swoich ulubionych płyt? O tym dowiesz się, słuchając dołączonego nagrania.

Oprócz Kamila Bednarka, propozycje do zestawienia Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki zgłosili także: korespondentka Polskiego Radia Ewa Wysocka i dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński. Utwory polecane przez słuchaczy oraz naszych gości włączamy do zestawu propozycji i zapraszamy do głosowania!

Głosujemy na stronie www.polskieradio.pl/PPR1. Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Do słuchania Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki w sobotę po godz. 20 zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

Kamil Bednarek: Najbardziej boję się Sistars

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 18:52
Już na wiosnę lidera zespołu Star Guard Muffin będziemy mogli oglądać w nowej roli. Muzyk zgodził się wystąpić w charakterze jurora w programie "Bitwa na głosy". O motywach swojej decyzji Bednarek opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bednarek ma nadzieję, że Grechuta się nie obrazi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:24
Dziś premiera nowej płyty Kamila Bednarka i jego zespołu "Jestem…". Jest na niej m.in. nowe wykonanie starego przeboju Marka Grechuty. O płycie piosenkarz mówi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń