Krystyna Prońko zamiast Facebooka woli "face to face"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 14:47
Przebój Joe Cockera "With A Little Help From My Friends" to piosenka szczególna dla wokalistki. - Przed laty słuchałam jej z pewnym młodzieńcem. "Face to face" – zdradziła Krystyna Prońko w audycji “Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
Audio
Krystyna Prońko w studiu Jedynki
Krystyna Prońko w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Znana z takich przebojów, jak "Jesteś lekiem na całe zło", "Małe tęsknoty", czy "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu", artystka opowiadała o innych twórcach, których ceni najbardziej. Dlaczego jako pierwszy pojawił się Joe Cocker? - Kiedy dorastałam i nie śpiewałam jeszcze zawodowo,  wsłuchiwałam się w utwór "With A Little Help From My Friends" z  pewnym młodzieńcem. Była to nasza piosenka - wspominała Krystyna Prońko.

Drugą z jej propozycji była piosenka Czesława Niemena "Italiam Italiam", w której słychać głos… Krystyny Prońko. - Kiedy śpiewałam w jego chórkach, wykonywaliśmy to na koncertach. Była to jedna z najbardziej lubianych przez mnie piosenek. Wciąż, kiedy ją słyszę, to bardzo przeżywam - dodała wokalistka.

Na liście Krystyny Prońko znalazł się też Robert Palmer z piosenką “Addicted To Love”. Jak zdradziła artystka, ma do niej polski tekst, napisany przez Jacka Banacha i przygotowuje się do nagrania. - Słyszałam to w interpretacji duetu i być może ja również tak to wykonam - dodała.    

>> Wyniki 19. notowania listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"       

Ostatnią propozycją Krystyny Prońko była "Piosenka Pisana Nocą” Piotra Roguckiego. Czym ujął ją wokalista zespołu Coma, dlaczego artystka nie ma konta na Facebooku i jaką niespodziankę szykuje dla słuchaczy? O tym wszystkim w nagraniu audycji.

Swoje propozycje do listy zgłosili także dziennikarze muzyczni Marek Gaszyński i Wojciech Żórniak (korespondencja z Waszyngtonu). Co wybrali i dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania rozmów. 

>>> Zagłosuj na piosenki do listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki

Do słuchania Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki, w sobotę po godz. 20.00, zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

Czytaj także

"Próbuję zagrać to, że śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 21:34
Jeden z ulubionych aktorów Wojtka Smarzowskiego, reżyser teatralny i filmowy oraz wokalista zespołu Dr Misio. O wszystkich swych wcieleniach Arkadiusz Jakubik opowiadał w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Ogórek jak Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 22:06
Nie śpiewa, ale słucha starych piosenek. I choć, jego zdaniem, satyryk nie może być sentymentalny, to on lubi słuchać staroci i właśnie takie piosenki zaproponował słuchaczom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys zgubił serce w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 21:00
Znany wokalista zakończył niedawno pracę nad nową piosenką. Na miejsce światowej premiery utworu wybrał audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dąbrowski muzykuje w stylu hip-hop

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 21:52
Piosenkarz weźmie udział w projekcie, w którym razem z hip-hopowcami będzie śpiewał.
rozwiń zwiń